Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Mūsu skolēnu pašpārvaldes prezidente 5 labākā …

prezidentsValsts prezidenta kanceleja jau vairākus gadus novembrī dod iespēju skolēniem iejusties prezidenta lomā, un ar pašsacerētu runu piedalīties konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”. Šogad tika iesūtītas vairāk kā 200 uzrunas, ko teiktu skolēni, ja viņiem būtu dota iespēja piedalīties 18.novembra pasākumā pie Brīvības pieminekļa.
Arī es piedalījos šajā konkursā, sagatavojot uzrunu rakstiski – kā eseju. Novembra sākumā saņēmu ielūgumu ierasties uz laureātu apbalvošanu, kas notika 14. novembrī Melngalvju namā, Rīgā. Apbalvošana norisinājās 2 daļās, oficiālajā daļā Valsts prezidents teica uzrunu, apbalvoja laureātus, kā arī notika fotografēšanās ar prezidentu, bet neoficiālajā daļā jaukā gaisotnē bija iespēja aprunāties ar prezidentu un žūrijas komisijas locekļiem.
Liels pārsteigums un prieks, kas mijās ar lepnumu bija brīdī, kad iegāju Melnagalvju nama zālē, kur viss bija sagatavots apbalvošanas ceremonijai, un redzēju, ka ekrānā bija lasāms neliels fragments no mana darba:
„…vienīgais latviešu karavīru mērķis – Latvija. Latvija, kurā viņi audzinātu savus bērnus un mazbērnus, Latvija, kurā vērotu siltos vasaras saulrietus vai sārtos rudens rītus, Latvija, kura būtu viņu pašu un nevienam citam tā nepiederētu…”
Piedaloties šajā konkursā, ir iespēja izteikt savas domas, to, kā es redzu savu valsti un ko vēlos pateikt tās iedzīvotājiem. Tā ir lieliska iespēja pierādīt sevi valsts mērogā, un, protams, gūt pieredzi un zināšanas. Aicinu ikvienu skolēnu būt uzņēmīgam,nebaidīties,un,izmantojot savas zināšanas un prasmes piedalīties konkursos, olimpiādēs, jo iespēju mums ir ļoti daudz!
 
Ieva Skrabutena, 11.klase

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu