Melnās kafijas vakars

Melnās kafijas vakarā Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijā 2011.gada 30.novembrī

Melnās kafijas vakara tradīcijas aizsākums meklējams pirmās Latvijas brīvvalsts laikā 1919.gada oktobrī. Kara skolā mācībām bija jāsākas 7.oktobrī, bet to apturēja Bermonta armijas uzbrukums Rīgai. Kaujās tika iesaistīti visi 170 Kara skolas audzēkņi – kadeti. Kadetu drosme izpaudās cīņās Rīgā pie Daugavas tiltiem un Vareļos pie Jelgavas, kur dzīvību zaudēja 14 Kara skolas kadeti.

Melnās kafijas vakars, pieminot Brīvības cīņās kritušos kadetus, Latvijas Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā tiek rīkots kopš 1993.gada ik gadu 30.novembrī. Šo tradīciju 1992.gada 13.februārī dibinātā Nacionālā Aizsardzības akadēmija ir mantojusi no savas priekšteces Latvijas brīvvalsts laikā dibinātās – Latvijas Kara skolas.

Mūsu skola šo tradīciju aizsāka 2003.gadā, pateicoties vēstures skolotājas Edītes Kupčas un jauniešu politkluba iniciatīvai.

Arī šogad 30.novembrī – Melnās kafijas vakars – tiksimies 16.00.