Mārtiņdienas Zaļais tirdziņš ģimnāzijas filiālē Odzienā

A. Zaharovska

Trešdien, 10. novembrī, Tēvzemes nedēļas ietvaros skolas filiālē Odzienā darbojās Zaļais tirdziņš. Katrā starpbrīdī tirdziņā netrūka ne pārdevēju, ne pircēju.Te varēja iegādāties gan dažādus lauku labumus – pašceptus gardumus, rudens augļus un dārzeņus, gan arī jau vasarā savāktas un sagatavotas tējas ziemas aukstajam laikam.

Viszaļākās tirgotājas tituls aizklātas balsošanas rezultātā tika piešķirts 5. klases skolniecei Megijai Lazdiņai. Viņa tirgoja ne tikai smaržīgās „Spēka tējas”, bet arī saaukstēšanās slimību profilaksei speciāli sagatavoto „Ingvermedu”.

Interesanti savu tirdzniecības vietu bija noformējusi 2.klases skolniece Līva Čepule. Viņa prata rīkoties arī ar savu rotaļu kases aparātu.

Tirgus dienas beigās jauki bija klausīties priecīgo tirgotāju sarunās par iegūto dienas peļņu. Izrādās, ka mūsu skolēni jau vasarā lasījuši gan ogas, gan sēnes un pārdevuši pagasta cilvēkiem, tā gūstot naudas līdzekļus mācību piederumu iegādei.