Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

10. klašu skolēniem – portatīvie datori?

Portable-Computer-iconIr ideja atrast līdzekļus, lai, sākot ar 2010./2011.m.g., katram 10. klases skolēnam dot portatīvo datoru, lai elektroniski varētu pildīt mājas darbus, veidot prezentācijas, demonstrējumus ut.t.

Portatīvos datorus būtu tiesības lietot (arī mājās) visu vidusskolas laiku (arī vasarā) tiem, kuriem nebūs vāji vērtējumi.

Ko Jūs par to domājat?
Savas domas  ierakstiet raksta komentāros, pirms tam ielogojoties ar savu draugiem.lv pasi.

15 komentāri

Sabīne Auziņa

Hmmmm,kas par interesantu ideju. neesmu 10.klases skolniece,bet man ir domas par šo- neuzskatu,ka būtu jātērē nauda šādām lietām- datoru varētu piešķirt skolēniem kam tāda nav,jo kāda gan jēga no diviem datoriem? lielāka pašapziņa? nu nezinu. domāju,ka naudu varētu tērēt arī savādāk + ar ko īpašāki tad būtu tikai 10.klases skolēni? tikpat labi datorus vajag visiem skolēniem…

savā ziņā visa pārmodernizēšana notrulina smadzenes, varbūt drīzumā arī parastus pierakstus vairs nevajadzēs? tad nebrīnīsimies par to,ka skolēniem ir sliktas sekmes ar pareizrakstības lietām un attieksmi pret mācībām kopumā- jo tā tiks pārvērsta par sava veida izklaidi …

lai nu par to lemj vadība, jo kurš gan skolēns pateiktu : NĒ, ES NEGRIBU, LAI MAN IEDOD PORTATĪVO? :D

veiksmi!

viktorija pereca*

manuprāt, šī ir fantastiska ideja ;D

Aleksandrs Krasutins

Lai arī kā man šī ideja patiktu, secinu, ka skolēniem, kam tiks piedāvāts šāda veida add-on, būs vēl kāda lieka izdevība atteikties, piemēram, no rokraksta, konspekta, kļūdu labošanas un citām nešaubīgi aizraujošām aktivitātēm, tās aizvietojot ar mājās salādētajām spēlēm un interneta sērfošanu (ko skola nu nekādi nespēs kontrolēt, jo, pat ierobežojot piekļuvi caur skolas serveriem, piekļuve ārējiem serveriem netiek kontrolēta). Protams, ir patīkami, ja ejot ar padusē iespiestu ierīci, skolēns jūtas mobils un gatavs rīkoties. Ak jā, ir vēl šāda nianse – vai vismaz daļa no skolēniem spēs būt finansiāli atbildīgi šāda inventāra nozaudēšanas, sabojāšanas gadījumā?

Par elektroniskajiem mājasdarbiem – tie ir aizraujoši un mācīties stimulējoši tikai ar nosacījumu, kad tiek pieprasīti reizi, divas reizes mēnesī. Tiem nav jāpārvēršas rutīnā. Esmu pamanījis, ka visvieglākais mājasdarba uzdošanas veids (arī nešaubos, ka ar labošanu ir līdzīgi) ir tieši prezentācija Powerpoint vai Excel lietotnēs. Paredzamais rezultāts – http://drosiba.pudele.com/2010/05/new-enemy-powerpoint/ šajā vietnē.

Un visbeidzot – iepriekšpieminētie argumenti nespēj atspēkot datora nepieciešamību mācību procesa laikā, respektīvi, uzskatu, ka ir jāsniedz iespēja lietot iepriekšminētos datorus skolēniem, kuriem tie ir nepieciešami (skolēnu pašpārvalde, atsevišķi aktīviem skolēniem, kuri sevi ir apliecinājuši kā pilnveidoties gribošus indivīdus. Jā, arī skolēniem, kuriem nav piemērotas tehnikas mājās). Taču palieku pie viedokļa, ka mācību stundu laikā nevajadzētu pieļaut lietot šāda veida ierīces (lai arī kurš nu būtu runājis :D)

Augstākminētais viedoklis ir subjektīvs.

Alise Bērziņa

Manuprāt ļoti laba ideja :)

Andrejs Simanis

Ideja ir loti laba, tikai tad stundas nedrikst pielaut izmantot kompjus un Aleksandr es nedomaju ka tie kompji bus tadi, lai pie viniem varetu spelet speles.

Aleksandrs Krasutins

Protams, Andrej, es NOTEIKTI akcentēju tieši spēles, vai ne? Iet runa par nepiemērotu izmantošanu neparedzētiem mērķiem. Tas ir pirmkārt. Otrkārt, ir pamatotas aizdomas, ka neviens netaisās tērēt naudu lietai, ko var tikai nosaukt par datoru – respektīvi, datoriem jābūt paredzētiem nevis tikai drukāšanai, bet arī dažādu programmu izmantošanai (skolā lietotās Photoshop, Corel, Google Sketch Up etc.). Viela pārdomām.

Linda Gregersone

nav jēgas.
lieka naudas tērēšana.
notrulināti prāti.

lai tad ir visai vidusskolai . ;)

Mārtiņš Zemturis

es kaifotu, ja būtu 10itais :D

Alise Bērziņa

protams ka šī ideja patīk desmitajiem, bet pārējiem nē.

Valentīns Jānis Aleksejevs

Esmu par!Tas būtu kas jauns un nebijis! :)

Valentīns Jānis Aleksejevs

Un laika Latvijā pirmā skola kur skolēniem ir datori! Ideāli.:P

Henrijs Jaudzems

ideja jau nav slikta, esmu par.

Agris Mūrnieks

Īsti neesmu par šo, nejau ka man skauž vai kas, tikai piedomājot tādas situācijas.
Kas būs ar tiem kas datorus “no bendēs”? Jāmaksā dubultā , lai sataisītu un par skolas inventāru laušanu. Tas tā, gadījumā.
Bet neizprotu to sistēmu kas būs pēc 10mitajiem , viņi dabūs tos portatīvos, labi pabeidz 10 klasi, tad iet 11 klasē, viņiem vēl tie portatīvie, bet kas ar jaunajiem 10mitajiem? Vēl tiks iepirkti datori? Vai arī atņems 11mitajiem un dos 10mitajiem ? :D Gribētu uzzināt to kā tas viss norisināsies :D Varēs redzēt starpbrīžos atkarīgos un + vēl kāds bariņš kas stāvēs blakus un skatīsies ko dara :D + vēl kāds lūgsies :D

Agris Mūrnieks

Piemirsu piebilst, ka būtu labāk ja būtu jauna sporta zalē, nekā šie portatīvie, nebūs brīnums ja būs vecāku sūdzības par to ka kāds “atkarīgojas” pie šiem datoriem :)

Aleksandrs Krasutins

Pareizi Agris saka, uzbliežam skolā riktīgāko barbell club, līdztekas stadionā un citus labumus.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu