Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Draudzīgā skola oktobrī

virsi_rudens-664x443
Oktoberis – saka veci ļaudis un tieši tāpat sarunā dēvē iebuktētu platmali vai piebaldzēnu melno cilindru. Tas laiks nu ir klāt, par kuru sūrojamies: auksti nav, bet dikti dzesē.
Oktobris – neparasti bagāts mēnesis ar rakstnieku dzimšanas dienām: Anšlavs Eglītis, Anna Brigadere, Elīna Zālīte, Aleksandrs Čaks, Eduards Veidenbaums.
Oktobrī sākas arī veļu laiks, no Miķeļiem (29.septembrī) līdz Mārtiņiem (10.novembrī) Latvijā ir lielie veļu godi, tur mēs visi satiekamies, tikai nesaredzamies, bet pamājam cits citam ar gaišu sveces liesmiņu.
1.oktobris – Starptautiskā veco ļaužu diena. Šogad esam uzrunājuši 5.-12.klašu kolektīvus sarūpēt vilnas zeķītes Pļaviņu pansionāta vecajiem ļaudīm un gaidīsim klašu sūtījumus līdz 5.oktobrim 311.kabinetā. Protams, mums var pievienoties arī skolotāji, skolas darbinieki, sākumskolas klases.
Dodot visvairāk saņem pats devējs, atcerieties šo senču gudrību un sajūtieties laimīgi!
Baudiet un iekrājiet ziemas vakariem ābolu smaržu, pīlādžogu sulīgos krāsu toņus, dzērvju nedaudz satrauktās klaigas; tas viss kopā dod ierasto drošības sajūtu – viss notiek, viss turpinās …

Velta Rulle, Draudzīgās skolas koordinatore

Kustība „Draudzīga skola” iesaka!

rudensRudens mūs uzrunā sārtos ābolos, samtenēs, kļavu lapās un lietus pilīšu saspēlē- klāt jauna kalendāra lapa, klāt skolas jubilejas, jaunais mācību gads. Labas sajūtas un patīkamu vidi visos gadalaikos rada nevis lietas ap mums, bet gan mūsu attieksme pret tām. Lai cieņas un prieka gaisotnē izdodas arī turpmāk darboties, dzīvot gudrāk un labestīgāk, uzkrāt spēku, turpināties un mainīties draudzīgā un atblstošā vidē. Tam noderēs ieteikumi no kustības konferences „Būvējam drošu skolu”. Ieteikumi pieejami šeit.

Kustības koordinatore Aiga Berziņa

Draudzīga skola iesaka!

vasaraVārti vasarai ir vaļā! Lai arī daba niķojas,  spītīgi liedzot tvert sauli un tauriņu pieskārienus, tomēr sirdī esam sagaidījuši atpūtas un piedzīvojumu laiku.  Lai tad izdodas to baudīt, lai nepārtraucam vēlēties smaidīt, skrieties ar mākoņiem un gremdēties miglas vālos. Nekādā gadījumā!  Jo laime ir mūsos pašos. Lai izdodas  ieskatīties sevī! Lai sanāk izbaudīt pateicības mirkļus. Par labo, par redzēto un dzirdēto, par piedzīvoto-  dzīve pati par sevi ir nenovērtējama dāvana. Lai paveicas un varam izmainīt savu uztveri-  mūsu dzīve mainīsies. Lai svinam savas uzvaras. Izbaudām katru vismazāko savu veiksmi, jo pasaule ir brīnumaina. Lai ticam! Lai protam piedot.  Lai mūsu  dvēsele dzied! Esam īsti.  Esam patiesi un atvērti.Vasara ir ar mums!

Draudzīga skola

No veca jauns!

Kā zināms, priekšmeti un mēbeles, pat ļoti mīļi, ar laiku nolietojas,  nosmērējas  un kļūst ne pārāk izskatīgi, līdz ar to prasās pēc nomaiņas. Ir lietas, kas tik apnikušas, ka nav žēl no tām šķirties, taču ko darīt, ja vecā mēbele ir vēl izmantojama? Nu protams- atjaunot! Izdarīt to var pavisam vienkārši un  paveikt to ir pa spēkam jebkuram no mums. Jo mazāk mēs patērējam un apgūstam iemaņas no veca radīt jaunu,  jo mazāk tiek tērēti  dabas resursi. Gadījies lieks grābeklis? Apgriez to otrādi – ar zariem uz augšu, piestiprini pie sienas –  būs drēbju pakaramais. Spainis vai vecs alumīnija katls var kļūt par jaunas puķudobes vietu, bet no  pudeļu korķīšiem, tos salokot, izgatavojamas modernas kaklarotas vai rokassprādzes. Kustība „Draudzīga skola” aicina novērtēt  pirmo pārtapušo un nepieciešamo mēbeli skolas gaiteņos-  koka krēslus. Paldies par sadarbību mājturības skolotājam Guntim un puišiem –meistariem. Lai laba sēdēšana! Kas būs nākamais uzlabojamais objekts? Padomā un iesaki!

20170518_114054 20170518_114047 20170518_114114 20170518_114105

Dari kopā ar skolotāju!

dari_kopaPavasaris ir klāt! Maijā visi nedaudz sajūk prātā. Daba vilina un  plaukst, debess ir atkal tīra, sirds rāda ceļu un galvā spieto plāni,  vēlmes un darbošanās. Arī mūsu skolā.  Kāds cep cepumus, dažs izdejo ritmus un līnijas, cietiem tuvāks sportisks solis un nošu pasaule. Kas tas ir? Protams – „Dari kopā ar skolotāju”! Nu jau otro gadu daļu skolas skolēnu un skolotāju vieno pasākums, kad  vajag tikai vēlēšanos,  vēlreiz vēlēšanos, lai  ko izdarītu kopā, lai justos labi un jautri, lai apliecinātu, ka esam, ka varam, ka protam! Dzīves vērtību nosaka nevis ieelpu un izelpu skaits, bet gan brīži, kad elpa aizraujas. Aizraujas, kad darām ko neierastu ,  kaut vai uz neilgu brīdi. „Dari kopā ar skolotāju”,  iespējams,  ir viena no skaistākajām kopābūšanas balvām. Jo viss, ko darām un sakām no sirds,  kļūst pareizs.  Vienīgais, ko varam iedot otram, ir mūsu pieredze- šoreiz izdejojot sapņus, izdziedot un izvingrojot ikdienas līkločus,  gatavojot cepumus ar noslēpumainu garšvielu. Paldies visiem drosmīgajiem dalībniekiem, smaidīgajiem atbalstītājiem, arī skaņas un foto nodrošinātājiem!Uz tikšanos nākamā gada maijā!

Aiga Bērziņa, kustības „Draudzīga skola” koordinatore

Presentation1 (4)

“Iespējamā misija“ 2017

cilveks

Katru gadu “Iespējamās misijas” organizētāji Latvijā piesaista, sagatavo un atbalsta darbam Latvijas skolās labākos augstskolu absolventus, profesionāļus ar līdera dotībām, kas ar savu enerģiju un uzņēmību palīdz radīt pozitīvas pārmaiņas klasē, skolā. Arī Pļaviņu novada ģimnāzijā 2017.gada 3.martā viesojās atraktīvi un erudīti dažādu profesiju, institūciju pārstāvji, kuri dalījās savās prasmēs, aroda īpatnībās vai dzīvesstāstos. Vai viesiem izdevās paaugstināt skolēnu interesi un motivāciju mācīties? Vai sadzirdējām pamācību sapņot, domāt,  ieteikumus izvirzīt un sasniegt augstus mērķus? Tika novadītas dažādas mācību stundas, ienesot reālo dzīvi skolā. 9 talantīgi un mērķtiecīgi dažādu jomu pārstāvji bija un ir pārliecināti, ka ikviens cilvēks var attīstīt un sekmīgi lietot savus talantus, ja ir vēlme to darīt! Iespējams, ka tiešī šī diena bija  palīdzība skolēniem kļūt neatkarīgiem un atbildīgiem par savu mācīšanos, kā arī  iespēja veicināt  motivāciju, prieku un pārliecību mācīties un sasniegt augstus rezultātus. Paldies visiem  kustības DRAUDZĪGA SKOLA rīkotās akcijas “Iespējamā misija” dalībniekiem (Ivetai Ušackai, Ilutai Kaņepējai, Aleksandram Andronovam, Ņinai Maškovai, Sandrai Pumpurei, Jurim Ikauniekam, Jurim Brūniņam, Elitai Kaņepējai un Artim Leončikam) par pozitīvismu, drosmi un kopābūšanas iepēju!

misija

Sveču laiks klāt!

ziemaKlāt brīdis, kad sākam gaidīt  katrs savus Ziemassvētkus, kad iededzam svecīti sirdī, vainagā vai domās. Katra diena, iespējams,  būs brīnums, ko varēsim uzdāvināt  viens otram. Un varēsim  ko vēlēties – tāda iespēja   tiek dota  tikai šajā pirmssvētku laikā! Cilvēku lielākā kļūda ir vēlēties pārāk maz -  viss, ko ļoti vēlas, agri vai vēlu piepildās.  Lai mūsu vēlmes ir kā spārni, kas ceļ augšup. Lai šis laiks ir savējo tuvuma piepildīts, sveču liesmu sildīts . Lai sirdis kļūst atvērtas, topam dzīves gudrāki un labestīgāki!

Aiga Bērziņa, Draudzīgas skolas koordinatore

Draudzīga skola atgādina!

cilveksNovembris  tāds dīvains – mazāk smaidu, citam nevedas sarunas, jo visapkārt pelēcība. Daba snauž, gaida sniegu! Ko darām mēs? Protams, darbojamies un dalāmies ar padarīto! Tāpēc Draudzīga skola atgādina skolotājiem par iespēju startēt konkursā par labāko klases audzinātāja stundu, bet skolēniem par klases vai skolēnu grupas (skolas pašpārvaldes) paveiktā pieteikšanu Labo darbu krātuvē. Ja varam palepoties ar kādu aktivitāti, pasākuma aprakstu vai pieredzi, ekskursiju rīkojot, esam apkopojuši klases vakara fotoreportāžu – neturam sveci zem pūra, pastāstām to citiem! Iespējams sapratīsim, ka mums jāmācās došana, jo ņemšana ir ikdiena. Draudzīga skola atgādina, ka laimīgs ir nevis tas, kurš spēj saņemt vai dabūt, bet gan tas, kurš spēj dot citiem. Paejiet cilvēkiem pretī un dalieties tajā, kas jums ir! Dāvājiet smaidus un labestību, stāstiet par paveikto.  Mums ir dotas  visas iespējas, lai darītu!

Ir interese?! Ieskaties Valsts bērnu tiesību aizsardzības mājas lapā –  http://www.bti.gov.lv/lat/draudziga_skola/

Draudzīgas skolas koordinatore Aiga Bērziņa