Muzikāli literārā ekskursija

23. septembrī 7.b klase devās uz Rīgu, lai pirmo reizi redzētu mūziklu un ciemotos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izmantojot projekta Latvijas Skolas soma piedāvāto iespēju, skatījāmies režisora Jura Joneļa atjaunoto versiju mūziklam “Klase” VEF Kultūras pilī, kurā piedalījās tādi Latvijā pazīstami mākslinieki kā Dagnis Roziņš (grupa “Citi zēni”), KATŌ, Annija Putniņa, Andžella Goba, Miks Galvanovskis un Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi. Mūziklā varējām ieraudzīt paši sevi; kā klasē izturamies viens pret otru dažādās situācijās un iejusties skolotāju lomā, kā uztveram savstarpējās attiecības.

Pēc tam devāmies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur mums laipnās lektores mācīja senu papīra apdrukas tehniku – marmorēšanu – un izvadāja pa 13 bibliotēkas stāviem, stāstot gan par arhitektu Gunāru Birkertu, gan bibliotēkā esošo krājumu. Vai zinājāt, ka katrs bibliotēkas stāvs ir citā krāsā, kam ideja aizgūta no latu banknotēm? Tāpat mums bija iespēja ielūkoties grāmatu izstādē “Grāmatai 500”, kur redzējām senākās grāmatas, izsekojām grāmatas attīstības ceļiem Latvijā, izmēģinājām rakstāmmašīnu un atdzīvinājām grāmatas stāstus. Ja vien būs iespēja, noteikti otrreiz gribam doties apmeklēt LNB un noskatīties kādu teātra izrādi.