Ceļojošā izstāde

izstadeLaikā no 21.-28.janvārim Pļaviņu novada ģimnāzijas 2.stāvā apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa sagatavotā ceļojošo izstāde„Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”.
Tā paredzēta 9. un 12. klašu skolēniem, kā arī jebkuram interesentam.

Otrā pasaules kara laikā (1939. – 1945.) tiek iznīcināts Latvijas valstiskums un armija. Latvijas iedzīvotāji tika iesaistīti karadarbībā divu totalitāru valstu – nacistiskās Vācijas un PSRS bruņotajos spēkos. Izstāde atklāj karavīru motivāciju, cīņas un ikdienu, karojot frontes abās pusēs – gan padomju, gan vācu karaspēkā. Izstāde parāda, kā karš skāra sieviešu dzīves un kā iedzīvotāji pretojās okupācijas varām. Atsevišķas planšetes veltītas karavīru likteņiem pēc kara un sabiedrības pretrunīgajiem vērtējumiem.