Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Interaktīva audiostāsta pastaiga “Iepazīsti Latvijas neatkarības stāstu”

Neatkaribas_stasts_kvadrats

1918. gada 18.novembris un 1990. gada 4. maijs, kā arī Lāčplēša diena 11. novembrī ir nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē.

Bērnu grāmatu autore, rakstniece Agnese Vanaga kopā ar vēstures lietpratēju, pieredzējušu skolotāju Vitu Jaunozolu, ir radījušas interaktīvu pastaigu-stāstu maršrutu, lai aizraujošā un izglītojošā veidā iepazīstinātu ar svarīgākajiem Latvijas neatkarības iegūšanas un tās atjaunošanas notikumiem. Skolēniem un ģimenēm ar bērniem aizraujošā un saistošā veidā ir iespēja uzzināt par to, kas un kā notika, kādi apstākļi palīdzēja, kādi šķēršļi bija jāpārvar, kādi cilvēki bija klāt toreiz un ko viņi darīja ne tikai 18. novembrī, lai mēs ik gadu varētu svinēt Latvijas dzimšanas dienu.

Komponists Kārlis Auzāns ir paspilgtinājis stāstu ar orģinālmūziku un skaņas efektiem, radot sajūtu, ka stāsta klausītājs atrodas stāsta epicentrā un notikumi tam notiek visapkārt.

Neatkarības stāstu ierunājusi TV personība un pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš, kurš iejuties kareivja Viļa lomā un gan sasmidinās, gan saraudinās stāsta klausītājus.

Audiostāsta pastaiga ir aptuveni stundu gara un ir pieejama bez maksas aplikācijā Qwixi (pieejama gan App Store, gan Google Play). Pastaiga plānota tā, lai klausītāju izvestu pa nozīmīgākajām vietām, kas ir bijušas nozīmīgas Latvijas vēsturē un saistītas ar neatkarības iegūšanu. Pastaigā var doties jebkurā sev ērtā laikā.

Pastaigas sākums ir pie skulptūras Lielais Kristaps, tad pastaiga turpinās gar Rīgas pili – Latvijas banku – Neatkarības laukumu -Latvijas Nacionālo teātri – gar pieminekli Kārlim Ulmanim – gar pieminekli Rūdolfam Blaumanim – caur Bastejkalnu un pastaiga noslēdzas pie Brīvības pieminekļa.

Audiostāsts tapis ar Valsts kulturkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas skolas soma” atbalstu.