Darba plāns 14. – 19. maijs

Projektu nedēļa “Manai skolai 100”

Pirmdiena, 14.maijs
8.30 Tikšanās ar novada izglītības speciālisti (L.Ivanova)

Otrdiena, 15.maijs
12.00 CSDD eksāmens velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai 19., 20.kab.
14.00 Skolotāju kopdziesmas mēģinājums svinību zālē
Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latvijas fināls 15. maijā Rīgā (E.Osipausks, A.Seikovska)
MOT nodarbības 7.ab klasēm
10.ab, 11.klašu skolēniem ZPD teorijas daļas iesūtīšanas pēdējā diena skolotājai Ivetai Krastiņai (iveta.krastina@png.edu.lv)

Trešdiena, 16.maijs
13.00 “Skolas zvans caur gadiem skan” svinību zālē
LTV erudīcijas konkursa “Gudrs vēl gudrāks” uzvarētāju tikšanās ar Valsts prezidentu R.Vējoni (U.Ivanova, A.Lasmane)
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” 4.sezonas finālsacensības (piedalās 3.b klase) Jelgavā

Ceturtdiena, 17.maijs
9.00 – 13.00 Skolas 100 gadu jubilejas pasākums 1. – 4.kl. skolēniem
17.00 – 21.30 Skolas 100 gadu jubilejas pasākums 5. – 12.kl. skolēniem
Līdz plkst. 16.00 vērtējumu izlikšanas pēdējā diena 9.,12. klašu skolēniem
Līdz plkst. 17.00 9., 12.klašu Zelta, Sudraba un Izaugsmes liecību pretendentu iesūtīšana (lana.ivanova@png.edu.lv)
Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības vieglatlētikā U16, U14 Aizkrauklē

Piektdiena, 18.maijs
8.30 Zelta, Sudraba un Izaugsmes liecības piešķiršanas komisijas sanāksme 110.kab.
10.00 Zvana svētki svinību zālē
12.00 Svētku koncerta ģenerālmēģinājums

Sestdiena, 19.maijs
Skolas 100 gadu jubilejas pasākums

14.05.- 18.05. Tematiskā izstāde „Manai skolai – 100” – skolas bibliotēkā

13.maijs – Mātes diena

mates-dienaAi, māmulīt, māmiņ, par ceriņa zaru
Es gribētu šorīt pie loga tev plaukt.
Kļūt vēlētos ļoti par saullēkta staru,
Kas pirmais pie tevis jo agri grib nākt.
Varbūt pat vēl labāk, ja šorīt es būtu
Par dziedoni cīruli pārvērtis jau,
Tad skaistākās dziesmas tu, māmiņ, sev gūtu,
Kas teiktu bez vārdiem – cik laba tu man.
/L. Indriksone./

Mātes diena jeb Māmiņdiena ir svētki mūsu visdārgākajam cilvēkam pasaulē – mammai.
Mātes dienas tradīcijas pirmo reizi aizsākās jau 16.–17. gadsimtā Anglijā, bet Latvijā šo dienu sāka svinēt 1922. gadā. Tiesa, to svinēja galvenokārt draudzes un biedrības. 1938. gadā, balstoties uz tā laika prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosinājumu, šo dienu sāka dēvēt par Ģimenes dienu, jo ģimene sākas no mātes.
Šī diena dažādās valstīs tiek svinēta atšķirīgos datumos. Maija otrajā svētdienā svētkus svin vairāk nekā 40 valstīs, piemēram, Dānijā, Somijā, Beļģijā, Itālijā, Turcijā, Austrālijā, Igaunijā, arī Latvijā. Lietuvā Mātes dienu svin maija pirmajā svētdienā, Krievijā – novembra pēdējā svētdienā, Spānijā Mātes diena ir 8. decembrī, kad baznīca godina Jaunavu Mariju – Jēzus Kristus māti. Francijā Mātes dienas svinības ir pēdējā maija svētdienā, ko, tāpat kā Latvijā, atzīmē ar kūku, ziediem un kopīgu laika pavadīšanu ģimenē.
Latvijā Mātes diena tiek svinēta līdzīgi kā citviet pasaulē, proti, apsveicot savas māmiņas un pavadot laiku kopā. Pats būtiskākais ir pateikties viņām par dzīvības došanu, auklēšanu un audzināšanu.

Neaizmirsīsim apsveikt savas mammas un pateiksim viņām paldies par rūpēm, mīlestību un sirdssiltumu!

7.b klase.