Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

1. maijs

1maijs1. maijs ir oficiāla brīvdiena aptuveni 80 pasaules valstīs. Un, lai cik dīvaini tas neskanētu, bet šī brīvdiena ir par godu Darba svētkiem (precīzs nosaukums Starptautiskā strādnieku solidaritātes diena). Aizsākums meklējams 1886. gadā, kad ASV notika strādnieku streiki un protesti. Strādnieki pieprasīja lietas, kas mūsdienās liekas pašsaprotamas, – astoņu stundu darba dienu, divas brīvdienas nedēļā, pienācīgu algu un darba drošību.
Taču Latvijā 1. maijs ir dubulti svētki. Tā ir arī Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas gadadiena. Tas notika 1920. gadā, un šis notikums būtisks ar to, ka Satversmes sapulce izstrādāja nozīmīgus likumus, arī Satversmi.
Īpašu tradīciju šo svētku svinēšanai Latvijā gan nav. Vispopulārākais veids, kā pavadīt 1. maiju ir dažādas aktivitātes kopā ar ģimeni. Turpretī vairākās valstīs par šo svētku tradīciju kļuvusi lēkšana pār ugunskuru, parādes, demonstrācijas, festivāli.

Lai ziedošs, pavasarīgs 1. maijs! Būsim kopā ar ģimeni, draugiem, veltīsim laiku viens otram un pavadīsim brīvdienu brīvā dabā un aktīvi!

5.b klases preses ministrija.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu