Sākusies lielā pankūku ēšana- Masļeņica!

maslenicaMeteņi jeb metenis ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kas beidzas Pelnu dienā, kurai seko lielais gavēnis. Slāvi to sauc savādāk – Masļeņica,  svētki 7 dienu garumā, kuri šogad  ir no 20. līdz 26. februārim. Galvenais ēdiens un svētku simbols ir pankūkas, kuras ēd ar krējumu, ikriem un ievārījumu. Visi līksmojas košās drēbēs, iet ciemos, dzer tēju, mielojas no baranku virtenes. Var iet rotaļās un dzīt jokus, kā arī pēdējā Masļeņicas dienā tiek dedzināta salmu lelle, kas simbolizē ziemas aiziešanu. Svētku laikā tiek līksmi pavadīta garā, aukstā ziema un sagaidīts pavasaris. Pirms ilgstošā gavēņa ir kārtīgi jāizklaidējas, tāpēc Masļeņica izvēršas par krāšņu svētku karnevālu ar ēdienu un izklaižu pārpilnību. Vai piedalīsimies plāno pankūku ēšanas sacensībās Rīgā, vai gatavosim putnubūrīšus Valmierā, apmeklēsim  aušanas darbnīcas Jēkabpilī – lai mums ikvienam izdodas atrast savu svētku krāsu, nobaudīt gardo pankūku un sadedzināt savas neveiksmes salmu lelles dedzināšanas aktivitātēs!

Krievu valodas  skolotājas