27. janvāris – starptautiskā Holokausta upuru piemiņas diena

holokausts27. janvārī pasaulē atzīmē starptautisko Holokausta upuru piemiņas dienu. Holokausts  – ebreju masveida iznīcināšana nacistiskajā Vācijā un tās okupētajās teritorijās Otrā pasaules kara laikā. Otrā pasaules kara laikā realizētajā holokaustā miljoniem ebreju tika ieslodzīti geto un koncentrācijas nometnēs, nošauti un iznīcināti gāzes kamerās.

2005. gada 1. novembrī ANO Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju, kurā 27. janvāris tika noteikts par Starptautisko holokausta piemiņas dienu. Tas notika 60 gadus pēc koncentrācijas nometņu atbrīvošanas un holokausta beigām.

Mācīšanās no pagātnes un zināšanu nodošana tālāk ir mūsu kopējā atbildība. Holokausta piemiņa dod iespēju izglītot nākamās paaudzes, sniedzot informāciju, un tā izvairoties no genocīda atkārtošanās.

7.b klases preses nodaļa

Komentēt