1.oktobris — Pasaules veco ļaužu diena

Bilde1.oktobrī tiek svinēta Starptautiskā Veco ļaužu diena. Aktīvi novecot nozīmē dzīvot ar piederības, līdzdalības un noderīguma sajūtu, ar prieku par dzīvi un sevi. Veselības ministrija aicina ikdienā atcerēties par veselīgu dzīvesveidu un pamatprincipiem labas veselības saglabāšanai jebkurā vecumā.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, nākamo 40 gadu laikā cilvēku skaits virs 60 gadu vecuma trīskāršosies. Pašreiz daudzās pasaules valstīs vidējais mūža ilgums pārsniedz 80 gadus sievietēm un 75 gadus vīriešiem. Tas ir lielisks sasniegums, jo vesels un darbspējīgs cilvēks, vesela sabiedrība ir priekšnoteikums tautsaimniecības attīstībai un valsts izaugsmei.

Ne tikai Starptautiskajā veco ļaužu dienā, bet arī ikdienā aicinām rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Veltīsim vairāk laika saviem vecvecākiem, apciemojot, piezvanot, samīļojot un pasakot paldies, par to, ka viņi mums ir!

Skolas Preses ministrija