Tuvojas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

logoJa mēs jautātu sportistam par to, kas ir viņa lielais mērķis, mēs noteikti saņemtu atbildi- piedalīties Olimpiskajās spēlēs! Ja mēs šo pašu jautājumu uzdodam dziedātājiem un dejotājiem, tad viennozīmīgi saņemtu atbildi- piedalīties Dziesmu un deju svētkos! 2015.gads ir XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gads. Laikā no 6.-12. jūlijam mūsu Latvijas galvaspilsēta Rīga kļūs par viskrāšņāko pilsētu pasaulē, jo tajā dejos un dziedās bērni un jaunieši. Protams, lai izcīnītu iespēju tikt svētku dalībnieku rindās, ir ļoti liels un ilgstošs darbs darāms. Mūsu skolas dejotāji un dziedātāji  visa mācību gada garumā cītīgi strādājuši pie svētku repertuāra apguves, apmeklējuši lielos kopmēģinājumus, kur deju svētku horeogrāfu un dziesmu svētku diriģentu vadībā jo īpaši strādāja pie repertuāra apguves. Jau pirmā semestra izskaņā koncertā “No baltām pārslām, no zila gaisa…” varējām nedaudz iepazīt cik sarežģītas un reizē skaistas ir dziesmu un deju svētku repertuāra dziesmas un dejas. 12. martā mūsu skolā norisinājās deju kolektīvu skate, kurā piedalījās pieci skolas deju kolektīvi. Trīs no viņiem tika izvirzīti tālākai dalībai skatē Aizkrauklē, kurā tiks noskaidroti tie deju kolektīvi no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas, Skrīveru, Kokneses un Pļaviņu novadiem, kuri piedalīsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā deju lielkoncertā “Līdz varavīksnei tikt”. Šodien, jo īpaši turēsim īkšķus par savas skolas dejotājiem, jo 31.marts ir deju kolektīvu  atlases skates diena! Šodien mūsu dejotājiem  un viņu kolektīvu vadītājām kā palīgi un , protams, atbalstītāji uz skati  līdzi dosies skolotājas Ilona Lazda, Velta Rulle, Aiga Bērziņa, Sanita Fjodorova, kā arī mūs skolas absolventes un bijušās dejotājas Lorēna Višņakova un Līga Āboliņa. Īpašs paldies vecākiem – Elgara Bērziņa, Rainera Pakera un Beātes Kaņepējas vecākiem par ilgstošu atbalstu mēģinājumu, koncertu un arī šīsdienas skates laikā! Vēlēsim raitu dejas soli, dzirkstošu smaidu un tikai izdošanos mūsu vidusskolas deju kolektīvam un 7.-9.klašu deju kolektīvam! Sūtīsim savu domu spēku mūsu jaunākajiem un vismazākajiem dejotājiem – 1.-2.klašu deju kolektīvam, jo viņiem tā ir pati pirmā lielā cīņa par tiesībām ierakstīt savu dejas rakstu lielajā deju svētku vēsturē! Mūsu vislabākie vēlējumi deju kolektīvu vadītājām Inetai Reiterei un Gunai Jasinaitei!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa