22. marts – Pasaules ūdens diena

1

Pēc UNESCO ierosinājuma, no 1992.gada, pasaulē tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Latvijā tā tiek atzīmēta kopš 1996.gada.
Pasaulē dzīvo 7 miljardi cilvēku, no kuriem katrs dienā izdzer vidēji no 2 līdz 4 litriem. Taču daudz vairāk ūdens tiek iztērēts pārtikas ražošanai.
Ūdens ir mūsu planētas dzīvības avots. Spēcīgs un trausls vienlaicīgi. Visai cilvēcei kopā ir jārūpējas, lai tas saglabātos tīrs un dzirkstošs.  Ttādēļ šīs dienas mērķis ir vērst pasaules valstu valdību, institūciju un katra cilvēka uzmanību, kas skar planētas ūdens resursu saglabāšanu un attīstību. Katru gadu Pasaules ūdens dienas temats tiek likts uz kādu aktuālu ar ūdens apsaimniekošanu saistītu jautājumu. Šī gada tēma: “Ūdens un ilgtspējīga attīstība”.
Ievērosim dabas likumus un būsim saudzīgi pret to resursiem!

9.a klases preses nodaļas vadītāja Rūta Vanaga.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu