112 diena

112 11.februārī visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas notikumu tālruņa numura 112 dienu.

Pie 6.b klases skolēniem viesojās Valsts ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes rūpniecisko avāriju riska un sevišķi svarīgo objektu nodaļas vecākais inspektors – majors, mūsu skolas absolvents Jānis Vaivods.

Viņš pastāstīja, kādu dienestu palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz numuru 112. Uz to var zvanīt ne tikai ugunsgrēka gadījumā, bet arī tad, ja notikusi cita nelaime. Zvanītājam arī nepieciešams zināt, kādu informāciju nodot dispečeram, jo nelaimes gadījumā svarīga katra sekunde.

Inspektors bērnus informēja, kā jārīkojas ugunsgrēka gadījumā, pastāstīja par ugunsdzēšamo aparātu un dūmu detektoru. Nobeigumā viesis uzdāvināja bērniem bukletus ar noderīgu informāciju un uzlīmes kā arī uzaicināja apmeklēt ugunsdzēsības muzeju Rīgā.

Anita Seikovska, klases audzinātāja