Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Barikāžu atceres pasākums

Atmodas un cerību laika sākums. Tā pirms 20 gadiem dēvēja barikādes un dēvē joprojām. Kalendārā 20.janvāris ir Latvijas barikāžu aizstāvju atceres diena, tomēr šogad šis datums ir īpašs. Īpašs ar to, ka šogad aprit 20 gadi kopš barikādēm.

Par godu jubilejai, visā Latvijā šī bija barikāžu atmiņu nedēļa un 20.janvāra vakarā daudzās vietās Latvijā iedegās atmiņu ugunskuri. Arī pie mums – Pļaviņās. plkst. 17:00 pulcējāmies pagalmā aiz JIC „Ideja”, kur netālu no Daugavas bija iekurts ugunskurs.

Barikāžu atmiņu ugunskura dzirkstelītēm traucoties naksnīgajās debesīs skolās direktors Vladimirs Samohins un Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde teica paldies un izsniedza atzinības un pateicības rakstus un diplomus tiem Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēniem, kuri veiksmīgi piedalījušies LR Aizsardzības ministrijas organizētajos konkursos. Pēc apbalvošanas jaunsardzes puiši un skolēnu līdzpārvaldes meitenes palīdzēja izdalīt siltu piparmētru tēju un piedāvāja cienāties ar gardām smalkmaizītēm, un tad jau arī atmiņu vakars varēja sākties…

Savos barikāžu laika pārdzīvojumos un atmiņās dalījās Edīte Kupča, Lilija Gipke, Gunta Hohlova, Eduards Brūniņš. Ar interesi klausījāmies toreiz vēl tikai 16 gadus vecā Esteres Fedosejevas tēta piedzīvoto barikāžu laikā. Dzerot tēju no termosa, ko laipni atvēlēja arī viena no barikāžu dalībniecēm – Rita Neimanes kundze (diemžēl viņa pati nevarēja ierasties), un sildoties pie ugunskura, par kuru gādāja jaunsardzes puiši, sava komandiera Jura Matuka vadībā, skolēni dalījās pārdomās par to, kā tapuši viņu darbi izstādei skolā „Mana dzimta LR barikādēs”.

Klātienē varēja apskatīt arī Barikāžu piemiņas medaļu, kuru atnesa Gunta Hohlova. Pat tiem, kuri nav piedzīvojuši barikādes, šis pasākums daļēji ļāva izprast 20 gadu nesenos notikumus un kaut mazliet iejusties tajos laikos.

Paldies visiem – gan skolēniem un jaunsardzes puišiem, gan tiem dažiem skolotājiem un skolas darbiniekiem, gan Pļaviņu novada domes priekšsēdētājai un deputātiem, JIC „Ideja”, kuri atbalstīja barikāžu atceres ugunskura pasākumu!

Kultūras ministre Renāte Lūciņa un Preses ministre Zane Kažus

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu