Dzīvnieku patversmes iemītnieki – mūsu draugi

Otrajā semestrī sociālo zinību stundā mēs mācījāmies par to, kas ir ziedojumi, kādiem nolūkiem tiek lūgts ziedot. Pārrunājām, kuri no mums to jau ir darījuši. Stundas laikā radās ideja – sarīkot labestības pasākumu un doties ciemos uz dzīvnieku patversmi.
28.aprīlī šo ideju ar vecāku atbalstu  arī realizējām. Mūsu 4.a klase kopā ar audzinātāju devās uz Jēkabpils dzīvnieku patversmi. Mūsu mazākajiem draugiem, dzīvniekiem,  kopā ar vecākiem bijām sarūpējuši dāvanas – konservus, putraimus un baltmaizi, kā arī segas, spilvenus, matraci, palagus, pārvalkus un dvieļus.
Jēkabpilī mūs sagaidīja kopēja Lidija, kura iepazīstināja ar suņiem. Šobrīd patversmē mājvietu raduši 30 dažādu šķirņu suņi un kaķi.
Mūs aizkustināja stāsti par to, kāds ir bijis katra sunīša liktenis un kāpēc tie nokļuvuši patversmē. Uzzinājām, ka arī mūsu novada klaiņojošie dzīvnieki tiek aizvesti uz šo patversmi. Par to rūpējas pašvaldības policisti – Zane un Aleksandrs.
Patversmes darbinieki mums ļāva sunīšus arī pabarot. Mēs bijām ļoti priecīgi un laimīgi, jo patversmes darbinieki ļāva ar mazajiem sunīšiem arī parotaļāties.
Dodoties prom suņu acis bija skumjas, jo katrs patversmes iemītnieks vēlējās, lai šī būtu pēdējā diena, ko viņš pavada patversmē. Arī daudzi no mums vēlējās paņemt uz mājām kādu sunīti.
Darīsim labu mūsu mazajiem draugiem! Nepametīsim viņus nelaimē! Ja arī nevienu dzīvnieku nevaram paņemt uz mājām, tad aizvedīsim viņiem kādu gardumiņu, paspēlēsimies, lai kaut reiz sunīšu sirsniņas sajūt rūpes un mīlestību, kā arī to, ka viņi nav pamesti likteņa varā.

4.a klases skolniece Samanta Jansone un audzinātāja Ilona Lazda

Foto – 4.a klases skolnieks Gvido Eizāns