Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Februāris – atmiņās un spēka zīmēs

Februāris – sveču mēnesis, sirsniņu svētku laiks un arī dzimtās valodas godināšanas diena 21. datumā. Februāra pirmā sestdiena – Žetona vakara laiks mūsu skolā. Bet šogad viss notiek pavisam ne tā, kā ir ierasts līdz šim. Skolas gaiteņos valda klusums, nekur nav jūtama satraucošā priekšnesumu veidošanas kņada, netiek plānota absolventu pulcēšanās kabinetos, tradicionālais basketbola mačs arī nenotiks, un skolotāja Artūra Grīvnieka kausa izcīņa 100 basketbola bumbas metienos gaidīs laiku, kad to varēs īstenot… Pasākumi ir sastinguši pandēmijas ietekmē. Lasīt vairāk…

Jaunumi skolas bibliotēkā

Nozīmīga Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēkas piedāvājuma daļa ir periodiskie izdevumi jeb laikraksti un žurnāli. Šim gadam skolas bibliotēka ir abonējusi 11 nosaukumu periodisko izdevumu, no tiem arī e-žurnālu “Skolas Psiholoģija” un e-laikrakstu “Izglītība un Kultūra”. Lasītājus gaida “Skola&Ģimene”, “Leģendas”, “Staburags”, “Astes”, “Ilustrētā Junioriem”, “Avene”, “Padoms Rokā”, “Praktiskie rokdarbi” un “Ir”. Skolas grāmatu krātuves mērķis ir veidot lasīšanu kā ieradumu, atrodoties pozitīvā un radošā vidē. Tas ir zināms – vienmēr ir tie, kuri ir kāri uz lasīšanu un tie, kuri to neatrod par interesantu, tomēr ceram, ka mūsu lasītājos lasītprieks nav gājis mazumā. Uz tikšanos!

sk. Aiga&Silga

Ko darīt brīvajā laikā janvārī?

Ko darīt brīvajā laikā? Varbūt adīt, šūt un tamborēt? Varbūt uzrakstīt pasaku par savu krūzi?
Ir sācies jauns gads katram no mums ar jaunām domām, cerībām, mērķiem, bet viena vēlēšanās mīt mūsu visu prātos un sirdīs – kaut ātrāk tiktu uzveikta baisā slimība, kas no iepriekšējā gada met tumšu ēnu jaunā gada plāniem. Ir jomas, kurās darbība ir apsīkusi, ir jomas, kur aktivitātes notiek attālināti. Arī skolu darbs ir pielāgots ierobežojumiem – II semestris ir sācies ar pagarinātu brīvlaiku un turpinājumu mācīties attālināti. Lasīt vairāk…

Iespēja bez maksas lasīt e-grāmatas!

lasit-gramatas

Mēs lasām, lai zinātu, ka neesam vieni. Tā savulaik ir teicis Klaivs Steipls Luiss, bet varbūt tieši tagad – decembra sniegoti tumšos vakaros saprotam to vislabāk? Saprotam, ka rast laiku lasīšanai ir pavisam viegli. Skolas bibliotēka atgādina, ka vietne www.letonika.lv piedāvā šo iespēju, izmantojot enciklopēdijas, vārdnīcas vai lasītavas un multivides pakalpojumus. Arī platformā www.3td.lv bez maksas ir pieejamas 458 e-grāmatas latviešu valodā, kuras ikviens lasītājs savā planšetē, viedtālrunī vai datorā var bez maksas lasīt. Izmantojiet laiku savā labā – lasiet grāmatas, pilnveidojieties, izbaudiet iespēju kopā ar literāro varoni klusēt, ceļot vēstures līkločos. Varbūt kāda no piedāvātajām e-gāmatām uzrunās, atklājot visu pasauli!

Izstāžu cikls “Ko var darīt brīvajā laikā?”

Pagājušajā mācību gadā skolas bibliotēkā uzsākām veidot izstādes, kas parādītu dažādus vecāku un vecvecāku vaļaspriekus. Tad mums bija iespēja ielūkoties pastmarku kolekcijās. Šo ideju attīstīsim arī šogad, un bibliotēkā varēs iepazīties ar dažādām brīvā laika pavadīšanas iespējām, vaļaspriekiem. Oktobrī piedāvājam aplūkot gleznas, kas veidotas no krāsainām pērlītēm, bet novembrī… Par novembra izstādi informācija sekos! Gaidīsim skolas bibliotēkā!

Bibliotekāres Aiga un Silga

Digitalizēto grāmatu portāls – brīvā piekļuvē

Līdz 14. aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu kolekcija http://gramatas.lndb.lv/. Tajā lasāmas ap 10000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16. gadsimta līdz 21. gadsimta sākumam. Vairāk par šo iespēju šeit.

Bibliotēkas ziņas

biblioteka_piedavaLatvijas populārākie laikraksti ir „Diena”, „Latvijas Avīze”, „Staburags”, kas sniedz jaunāko informāciju par politiku, kultūru, biznesu, sportu. Izdevumi ir pieejami novada bibliotēkās, bet ko saviem lasītājiem šogad iesaka Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēka? Izpēti piedāvājumu, nāc un lasi! Skolas bibliotēka priecājas par katru lasītāju!

Jaunumi skolas bibliotēkas lasītājiem

gramatas_bibliotekaUmberts Eko ir sacījis, ka grāmatas nav sarakstītas, lai tām ticētu, bet gan lai tajās vēstītais tiktu pakļauts prāta pārbaudei. Lasot kādu grāmatu, mums nav jājautā, ko tā saka, bet ko tā gribējusi pateikt. Skolas bibliotēka piedāvā iespēju šo apgalvojumu pārbaudīt realitātē, iepazīstot Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēkas jaunieguvumus. Kas zina, varbūt patiešām noticēsim, ka arī kaķi ir lieliski pēddziņi, ka ar delfīna atbalstu var izdzīvot neapdzīvotā salā un ka ir kāda Zeme, kas atrodas pasaules malā! Sapratīsim, ka dzīve ar pusaudzi un viņa audzināšana var būt patīkams un neaizmirstams piedzīvojums, bet sajūtas var izteikt dzejas formā!

Kuras avīzes un žurnālus var lasīt skolas bibliotēkā?

Katru gadu Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēka ar pilsētas domes atbalstu saviem lasītājiem abonē preses izdevumu klāstu, un arī 2018. gadā lasītājus gaida žurnālu un laikrakstu piedāvājums. Lasīt vairāk

Notiek akcija „Grāmata, grāmatiņa, kurā plauktā tagad viņa?”

gramata-gramatina20180119Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēka izsludina akciju „Grāmata, grāmatiņa, kurā plauktā tagad viņa?”
Akcija norisināsies no 15.01.2018. līdz 29.01.2018. Skolas grāmatu krātuvē. Akcijas laikā Bibliotēkas lasītāji aicināti atnest izlasītās, aizmirstās, atrastās grāmatas. Lasīt vairāk