IESPĒJA SKOLĒNIEM PIETEIKTIES DARBAM VASARAS PERIODĀ

No š. g. 14. maija līdz 25. maija plkst. 17.00 Pļaviņu novada Sociālais dienests aicina pieteikties vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestāžu skolēnus un audzēkņus no 15 līdz 20 gadiem Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā projektā “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”. Tā ir iespēja veikt algotu dabu novada teritorijas sakopšanā.

Skolēniem jābūt personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID karte).

Darba piedāvājumu izloze notiks 2018. gada 29. maijā Pļaviņu novada Sociālajā dienestā Daugavas ielā 4, Pļaviņās, plkst.15.00. Tālrunis papildu informācijai 26132846.

Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu socdienests@plavinas.lv. Piesakoties jānorāda: vārds, uzvārds, dzimšanas gads, datums un mēnesis, skolas nosaukums, klase vai kurss, kontakttālrunis un e-pasts.

Pļaviņu novada Sociālais dienests

Līvānos notika PEPT 2018

1_PEPT_logo_2018_small

No 19. – 20. maijam Līvānos notika 34 bērnu un jauniešu nemateriālās kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas nacionālais sarīkojums “Pulkā eimu, pulkā teku 2018″, kurā piedalījās Pļaviņu novada ģimnāzijas folkloras pulciņa dalībnieces.

Pirmajā dienā Līvānu novada Kultūras centra laukumu pie strūklakas, lai atklātu sarīkojumu piepildīja bērni tautas tērpos. Pavisam astoņdesmit viens folkloras kolektīvs no visiem Latvijas novadiem, un arī mēs bijām to 1500 bērnu vidū, kuriem ir mīļa tautas dziesma, deja, anekdotes, pasakas un teikas.

Pēc atklāšanas varēja klausīties folkloras kopu individuālās programmas, piedalīties interaktīvās darbnīcas ar amatniekiem, spēlēm un rotaļām. Mums visvairāk patika kokgriezumi, lupatu lelles pagatavošana un zelta zivtiņu ķeršana. Iemēģinājām arī koka kājas, slēpošanu pa trim, laipošanu un bizīšu pīšanu. Minējām pēc garšas zāļu tējas un samīļojām kaziņu. Vēlāk bija iespējams klausīties un mācīties folkloras konkursu uzvarētāju koncertus. Pirmā diena noslēdzās ar “Saldo Danču vakaru”, kura starplaikos bija stāstu laiks, kad katrs, kas vēlas, var pastāstīt kaut ko īpašu.

Otrā diena aizsākās ar gatavošanos gājienam un lielajam novadu koncertam “Kā tur bija, tā tur bija cīrulīša kāziņās”. Noslēgumā rotaļu sarīkojums “Rotaļu vija Latvijai”.

Gribam teikt paldies visiem, kas atbalstīja un palīdzēja mums piedalīties folkloras nacionālajā sarīkojumā.

Pļaviņu novada ģimnāzijas folkloras pulciņa skolotāja Agita Lindenberga