Aprīlis

aprilisGada ceturtais dēls Aprīlis ir viens no savdabjiem mēnešu pulkā, Sulu mēnesis. Par Aprīļa dzimšanas dienu ticējumos daudz neskaidrību: vienos teikts, ka 1. aprīlis ir nelaimes diena – piedzimis Jūdas, citos – , ka 1. aprīlī velns nomests no debesīm, tāpēc jāmānās un jāsmejas.
Aprīlis sola pie katra bērza sulu spaini – pavasara brīnumbalzamu; tās dzerot, jātic sev pašam un savas zemes spēkam, tad domas kļūst mundrākas, lūpas uzsmaida un sirds krūtīs apmet kūleni.
Viena no zīmīgākajām Aprīļa dienām – Jurģi. Deramdiena, ar kuru saistījās ne tikai gājēju, bet arī saimnieku cerības.
Strazdi jau atlidojuši, pucē spalvas, ievingrina balsis un nolūko tīkamāko dzīvokli, kur ievākties un kuplināt saimi. Vēl jāpārskrien bezdelīgām, ķīvītēm, stārķiem un dzērvēm.
Tev, Aprīl, daudz darāmā!
Arī cilvēkiem Aprīlī darba pilnas rokas – sēt, stādīt, uzkopt un uzskaistināt. Lai mums visiem veicas darbiņos! Bet galvenais – lai pavasara saulītē atmaigst sirds, sejā rotājas smaids, lai biežāk mīļš vārds pasakās un balss skanīgāk iedziedas!

Draudzīgās skolas koordinatore Velta Rulle

Smejies vesels!

1-aprilisAprīļa pirmā diena pasaulē ir pazīstama kā Joku jeb smieklu diena, kad varam savā starpā izspēlēt dažādus jokus, sīkas blēdības. Par to, kā radās pirmā aprīļa joki un kāpēc cilvēki šajā dienā cenšas izjokot viens otru, vienotas teorijas nav. Saskaņā ar vienu no tām Joku diena saistīta ar pavasara iestāšanos, kad dabā ir mainīgi laikapstākļi – vienu dienu spīd saule, bet jau nākamajā snieg sniegs. Bet, lai kā arī nebūtu, mēs taču zinām, ka smiekli ir veselīgi. Kādam smiekli ir zāles pret sliktu garastāvokli, cits smaidot izdzīvo katru dienu! Un, ja blakām kāds smejas, tas nozīmē, ka Jūs dāvājat ļaudīm prieku.
Lai izdodas pavadīt dienu labā garastāvoklī, jokojoties ģimenes lokā, ar draugiem, skolotājiem vai kolēģiem!

6.a klases preses ministrija.