Pirmais no simts – Tikšanās ar 100 absolventiem

Pļaviņu novada ģimnāzijas simtgades ietvaros skolā 2018. gada 26. janvārī viesojās 2014. gada absolvents Deins Kaņepējs – Latvijas riteņbraucējs, kurš šobrīd pārstāv Lielbritānijas UCI kontinentālo komandu „Vitus Pro Cycling Team”. Lasīt vairāk.

Februāris – Sveču mēnesis!

svecu-menesisKlāt gada visīsākais mēnesis. Dabas un vēstures ritmos gada otrdzimtais mantojis piebildi – Sveču mēnesis. 2. februāris – Sveču diena. Februārī mūsu senči lēja sveces, un visbiežāk to darīja sievietes. No dzīvnieku taukiem, sveķiem, bišu vaska, šodien – no parafīna, stearīna.

Svece ir sieviete. Skaista, stalta, lepna. Gaisma un siltums tiek Februārim – vīrietim.

Mēneša vidū – jauno laiku ,,ieviesums” – Valentīna diena! Ja patīk, sviniet, pērciet mīļas dāvaniņas, ieprieciniet! Bet vislabāk – gatavojiet paši apsveikuma kartītes, rotiņas! Ja ir iedvesma, saceriet paši savu pantiņu tai vienīgajai vai vienīgajam! Tādas dāvanas nevienam citam nebūs, un tieši tā ir dāvanas vērtība.

Draudzīgā skola februāra sanāksmē gaidīs klašu pārstāvju ziņas par 1) klases latviskās zīmes izvēli, 2) komandas sastāvu zīmes veidošanai, 3) ieteikumu par mācību gadu un klasi.

Lai mums notikumiem bagāts, gaišs Sveču mēnesis!

Draudzīgās skolas koordinatore Velta Rulle

Februāris – latviešu valodas mēnesis skolā

lvvalodaLatviešu valodas mēnesis februāris mūsu skolā jau uzskatāms par labu tradīciju, kura saistīta ar Starptautiskās dzimtās valodas dienas atzīmēšanu katru gadu 21. februārī. UNESCO pirmo reizi to pasludināja 1999. gadā, lai veicinātu valodu un kultūru daudzveidību pasaulē, jo daudzu pasaules valodu dzīvotspēja ir apdraudēta. Šogad Latviešu valodas mēnesis notiks skolas simtgades zīmē, un tā ietvaros plānotas dažādas aktivitātes. Lasīt vairāk.