Sestās klases izzin mežu

Jautājums visiem interesentiem – kur var domāt, mērīt, minēt, skriet, smieties, stādīt, spriest, salīdzināt, iegrimt, saklausīt, savienot, uzzināt un zāģēt? Protams – meža ekspedīcijā, ko šajā mācību gadā sestajām klasēm piedāvāja AS „Latvijas valsts meži”(LVM), piedaloties 2017.gada 19.septembrī mežu apsaimniekošanas norišu demonstrācijā “LVM MEŽA EKSPEDĪCIJA”. Pirms došanās uz mežu izpildījām mājas darbu – apguvām vienu mācību stundu par mežu nozīmi Latvijā dabasszinību stundā. Ko tad īsti uzzinājām, kādas atbildes guvām? Lūk! Vai koksne ir tikai kokā? Kāpēc ir nepieciešams izcirtums? Kas ir liela koka sākums? Vai var atpazīt koku sēklas? Cik gadu kokam? Kam tās pēdas, kam tie ragi? Kuru zāģēt, kuram vēl augt? Vai zaudētājs vienmēr ir zaudētājs? Kas kopīgs mežam ar Formula1? Kādas skaņas var saklausīt mežā? Veicot aptuveni 2 km garu izglītojošu pārgājienu dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā, to visu tagad zin skolas 6.a un 6.b klases skolēni! Un kur tad vēl tikšanās ar rozīgi feino Cūkmenu! Uzdejojot ar jauko tēlu, dodot zvērestu un apliecinot savu vēlmi darīt Latvijas vidi un mežus tīrus, varam droši apliecināt, ka mežs ir mūsu „zaļās mājas”, tam ir daudzveidīga nozīme mūsu dzīvē un ikdienā! Paldies LVM par lielisko iespēju piedalīties ekspedīcijā, paldies arī dabaszinību skolotājai Ivetai Briedei par atbalstu, Pļaviņu novada ģimnāzijai par transporta nodrošinājumu.
Šodien varam apgalvot- ir mežs, ir dzīvība! Ir iespēja- vajag izmantot, braukt un izzināt!

6.ab klases