Platforma “Skolēns skolēnam”

Platforma “Skolēns skolēnam” ir unikāla iespēja, kurā skolēna un pasniedzēja saikne tiek atklāta jaunā gaismā. Projekta dalībnieki ir vecāko klašu skolēni, kuri sasnieguši izcilus rezultātus konkrētos mācību priekšmetos. Lai veicinātu jauniešu izpratni par pasauli, projekta dalībnieki piedāvā iespēju sadarboties ar jaunākajiem skolēniem.

Šajā sadarbībā tiek iegūts abpusējs labums — jaunieši iegūst nenovērtējamas zināšanas un jaunus draugus, taču pasniedzēji jeb vecāko klašu audzēkņi apgūst sadarbības prasmes un iegūst iespēju nodot savas zināšanas tālāk.

Projekta mājaslapa: http://skolensskolenam.lv

Facebook: https://www.facebook.com/skolensskolenam/

Papildinformācija: Linda Lielbriede, skolensskolenam.lv administrācija, +37126214881

VIETVĀRDU talka 2017

logo_UNESCOUNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts aicina piedalīties UNESCO Starptautiskajai dzimtās valodas dienai veltītā akcijā “Vietvārdu talka”, kuras mērķis ir apzināt, pierakstīt un datubāzē www.vietvardi.lv reģistrēt Latvijas daudzveidīgos un krāšņos vietvārdus.

Ar katru pierakstīto vietvārdu, it īpaši mazajiem vietvārdiem, kuriem neatrodas vieta kartē, ikviens var sniegt savu ieguldījumu Latvijas daudzveidīgo izlokšņu un dialektu pētniecībā un saglabāšanā, kā arī palīdzēt atrast daudzās atslēgas jau sen pētītām kultūrvēstures mīklām!

Talkā īpaši aicināti piedalīties interesenti, kuri Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā www.lv100.lv izteikuši vēlmi līdzdarboties simtgades sagatavošanas procesā un dāvinājuši savas stundas digitālajā laika bankā Latvijas simtgadei.

Vietvārdu talka atklāta šā gada 23. februārī un ilgs līdz 30. septembrim. Katru mēnesi tiks noteikts čaklākais talcinieks un vietvārdiem krāšņākais novads. Laureāti tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu šā gada 20. oktobrī – Vietvārdu dienā!

Vairāk informācijas meklējiet:
http://unesco.lv/lv/unesco/starptautiskas-dienas/akcija-vietvardu-talka/starptautiskajai-dzimtas-valodas-dienai-veltita-akcija- vietvardu-talka/

Modes nedēļa 2017

Gaidot pavasara iestāšanos, mūsu skolā no 6. līdz 10. martam norisinājās “Modes nedēļa 2017”.
Zinot to, ka pavasaris ir puķains, saulains un visas dabas mošanās laiks,  modes nedēļā bija dažādas tematikas, lai šīs pazīmes savā izpratnē parādītu mūsu skolas skolēni.
Šī gada modes nedēļas tematikas bija šādas :
Pirmdiena – Havaju stils
Otrdiena – Dzīvnieku stils
Trešdiena – Profesiju stils
Ceturtdiena – Filmu varoņu stils.
Lai gan stili bija dažādi, dalībnieki veiksmīgi izpildīja uzdevumu, parādot šos stilus savā izpratnē!
Vislielāko atsaucību modes nedēļa ieguva no sākumskolas skolēniem,  pamatskolas skolēni arī labprāt  piedalījās šajā pasākumā, diemžēl no vidusskolēniem atsaucību neguvām.
Piektdien skolā norisinājās diskotēka, kurā tika apbalvoti  modes skates dalībnieki.
Liels paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos „Modes nedēļā 2017”!

Skolēnu pašpārvaldes Kultūras ministre Anete Bite

5. klases ciemojas pie Toma Sojera!

teatris25.martā 5.a un 5.b klašu teātra mīļotāji un citi interesenti apmeklēja izrādi „Toma Sojera piedzīvojumi” Dailes teātrī. Skolēni klātienē varēja iepazīties ar Tomu – asprātīgu, viltīgu,  arī paslinku, bet arī labestīgu un atsaucīgu puišeli. Viņš vienmēr grib, kā labāk, bet sanāk, kā nu kuro reizi. Kopā ar saviem labākajiem draugiem viņš piedzīvo dažādas dēkas, kuru laikā  paspēj atrast savu īsto mīlu, kļūst par liecinieku šaušalīgam noziegumam, atmasko slepkavnieku, aizbēg no mājām, kļūst par pirātu, apmaldas bezgalīgā alā un atrod neticamus dārgumus. Arī pavadošiem pieaugušajiem bija iespēja  atcerēties, kādi reiz bijām un par ko sapņojām. Aktieri L.Dzelzītis, G.Andžāns, M. Upenieks, I. Vazdika un citi zināmi aktierspēles meistari divas stundas noturēja skatītāju uzmanību, jokojot un izdzīvojot bērnu nedarbus un piedzīvojumus. Kādam no skolēniem šis bija pierasts brauciens uz  izrādi, kādam – diena, lai pārliecinātos, ka  veicot labus darbus, tu nekad nezini, kad tie pie tevis atgriezīsies. Bet tie noteikti atgriežas! Bet vēl kādam  tā bija pirmā iespēja  redzēt teātra skatuvi, daudzos skatītājus,  sēdēt teātra krēslos, uzzināt, kāda ir teātra biļete, kas ir teātra kultūra. Emocijas virmoja dažādas, bet diena bija izdevusies, jo kopā var darīt daudz- arī apmeklēt teātra izrādes! Paldies vecākiem par iespēju baudīt izrādi, šoferītim Gunāram par līgano vizinājumu. Vai esam ieinteresējuši arī citus? Aidā, izpētiet teātru piedāvājumu, izvēlieties izrādi un veiksmīga diena jums garantēta!

5. klašu audzinātājas