Draudzības spēle – jauna tradīcija mūsu skolas šahistiem

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzija3. martā notika draudzības spēle šahā starp mūsu skolas un Aizkraukles bērnu un jauniešu centra jaunajiem šahistiem. Šoreiz sacensības norisinājās pēc Ševeningenas sistēmas, ko pielieto, kad vienas komandas dalībnieki tiekas ar visiem otras komandas dalībniekiem, drīkst spēlēt arī rezervisti.

Aizkraukles komandu pārstāvēja 5 zēni, kuri visas spēles pavadīja pie viena galdiņa. Mūsu komandā spēlēt gribētāju bija vairāk, tāpēc katrā spēlē tie mainījās izlozes secībā. Dažiem skolēniem šīs bija pirmās nopietnās sacensības.

Kopvērtējumā uzvarēja Aizkraukles komanda. No mūsu dalībniekiem visvairāk punktu ieguva Elija Muceniece (2.b), Markuss Jablonskis (5.a) un Kristers Mucenieks (1.b).

Noslēgumā tika saņemti apbalvojumi un dāvanas. Izsaku pateicību visiem skolēniem, kuri piedalījās sacensībās.

Paldies skolas vadībai par atbalstu pasākuma norisē.

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Konkurss “Erudīts 2017″ vidusskolēniem

Lana Ivanova, direktora vietniece izglītības jomā

Erudīts, Pļaviņu novada ģimnāzija2017.gada 9.marta pēcpusdienā  vidusskolas klašu komandas pulcējās skolas svinību zālē uz ikgadējo konkursu “Erudīts 2017”. Konkursā 10. – 12.klasi pārstāvēja komandas:
“1.vieta”, “Atprātotāji”, “Ātras un bez tušas”, “BOBA ferma 2”, “Blondais”, “Meitenes ZELTENES”.
Konkurss iesākās ar savas komandas nosaukuma un moto prezentēšanu radoši literārajā izpausmē. Turpinājumā skolas metodiskās komisijas bija sarūpējušas daudzveidīgus, radošus un praktiskus uzdevumus dažādās jomās, kurās pasākuma dalībniekiem bija lieliska iespēja apliecināt pašiem sev un arī citiem savu erudīciju, zināšanas, prasmes, radošumu, atjautību, atraktivitāti un komandas garu.
Konkursa noslēgumā savas zināšanas komandu līderiem nācās parādīt kapteiņu konkursā, kurā šogad bija sagatavoti dažādi jautājumi saistībā ar Ekoskolas projektu.
Pēc nepilnām trīs stundām tika noskaidroti konkursa rezultāti: 1.vietu izcīnīja 12.klases komanda “Meitenes ZELTENES” (57,37 punkti), 2.vietā ierindojās 11.klases komanda “Ātras un bez tušas” (49,1 punkts), 3.vietā – 12.klases komanda “Blondais” (46,06 punkti). Godalgoto vietu ieguvēji saņēma piemiņas balvas. Ar konkursa rezultātiem var iepazīties šeit.
Vēlos teikt lielu paldies mācību priekšmetu skolotājiem par sagatavotajiem daudzveidīgajiem uzdevumiem! Paldies žūrijas komisijai, kuras sastāvā veiksmīgi un operatīvi darbojās Iveta Krastiņa, Mārīte Skrabutena, Evita Valdberga, Velta Rulle, Laura Avotiņa, Vineta Platgalve, Ira Ņikiforova, Anita Seikovska, Indra Ozoliņa, Rita Jakovļeva, Dace Vēvere, Guntis Mozga, Iveta Briede un Ieva Volane. Paldies par sniegto atbalstu konkursa organizēšanā skolas direktora p.i. Ilzei Luksai!
Uz tikšanos konkursā “Erudīts ‘2018”!