5.b klases rudens ekskursija

24.novembra lietainais rīts netraucēja mums doties ilgi gaidītajā ekskursijā. Pirmais apskates objekts bija Latvijas Dabas muzejs. Mēs klausījāmies lekciju ”Ārstēsim klimatu”. Muzeja lektore sniedza informāciju par cilvēku ietekmi uz dabu. Izrādās, ka lielākais piesārņojums rodas no lauksamniecības un ražošanas. Mūsdienas cilvēki sāk par to aizdomāties, tāpēc vairāk siltina ēkas un izmanto dažādas alternatīvās enerģijas veidus. Lekcijas beigās mēs spēlējām spēli ”Glābsim polārlāčus!”

Visiem sāka kāroties kas garšīgs. Ar nepacietību gaidījām autobusu, lai dotos uz ”Laimas muzeju” pagatavot un degustēt šokolādes konfektes. Konfektes varēja gatavot no tumšās, piena un baltās šokolādes un papildināt tās ar dažādām piedevām. Visi bija priecīgi par savu paveikto darbu.

Par labu mums, debesis sāka skaidroties un netraucēja apskatīt Rīgas panorāmu no Latvijas radio un TV torņa 97 metru augstumā. Daži šādā augstumā bija pirmo reizi un visi bija priecīgi par braucienu liftā. Mēs varam lepoties, ka tas ir augstākais tornis Eiropas savienībā (368 metri) .

Pēdējais apskates objekts bija starptautiskā lidosta ”Rīga”, kura darbojas jau 42 gadus. Interesanta gida pavadībā devāmies iedomu lidojumā. Izejot visiem kontroles punktiem, iekāpām lidostas autobusā un apskatījām lidlauku. Redzējām lidostas ugunsdzēsēju depo, lidmašīnu pacelšanos un nolaišanos. Mēs uzzinājām, ka 2014. gadā lidosta ”Rīga” ir uzņēmusi pasaulē lielāko lidmašīnu An-225, kurai ir 6 dzinēji un 16 riteņi. Esam ieguvuši noderīgu informāciju, kas nepieciešama, lai sagatavotos lidojumam un kādi mācību priekšmeti jāmācās, lai apgūtu pilota profesiju.

Ekskursija bija izdevusies un priecīgā noskaņā devāmies mājup.

5.b klases skolnieks Aksels Leitlants