Darba plāns 5. – 9. decembris

5.b klases mācību ekskursija

Otrdiena, 6.decembris
Kristīgās mācības pulciņa “Kompass” viesošanās Pļaviņu katoļu baznīcā
Konference “Latvija OECD starptautiskajos pētījumos PISA 2015 un TALIS 2013 – jaunākie rezultāti” Rīgā (R.Pole, I.Seipule)

Trešdiena, 7.decembris
11.05 5.-12.klašu klašu vecāko sanāksme 316.kab.
11.05 5.-12.klašu vides nodaļu vadītāju sanāksme 116.kab.
11.05 5.-12.klašu izglītības nodaļu vadītāju sanāksme 104.kab.
11.05 5.-12.klašu sporta nodaļu vadītāju sanāksme 7.kab.
11.05 5.-12.klašu kultūras nodaļu vadītāju sanāksme 209.
11.05 5.-12.klašu preses nodaļu vadītāju sanāksme 215.kab.
1., 2. un 3.mācību stundas laikā skolas olimpiāde (1.posms) vēsturē 9.un 12.klasēm 215.kab.
Kokneses, Pļaviņu un Skrīveru starpnovadu Mājturības un tehnoloģiju konkurss “Karnevāla maskas” 25., 27.kab.
Seminārs “Personāla vadības aktualitātes” Alberta koledžā Rīgā (R.Pole, I.Seipule)
Starptautiskās izglītības akcijas „Pasaules lielākā mācību stunda” noslēguma pasākums IZM Rīgā (I.Krastiņa, L.Ivanova)

Ceturtdiena, 8.decembris
Piedalīšanās Niklāva dienai veltītā pasākumā Daugavpils Universitātē (K.Davidova (9.a), K.Smirnova (9.a), B.B.Damberga (9.a),S.Seliverstova (9.a), L.Liepiņa (9.b), A.Kapteine (9.b), S.Pusplatā (9.b))

Piektdiena, 9.decembris
1.mācību stundas laikā skolas olimpiāde (1.posms) ekonomikā 10.-12.klasei 216.kab.
11.05 Dežūru nodošana – pieņemšana 116.kab. (piedalās 9.a, 9.b klases virsdežuranti, klases audzinātāji)
12.20 Atbalsta personāla sanāksme 102.kab.
13.00 Pļaviņu novada domes darbinieku apmācība 19., 20.kab.

5. – 6.12. Niklāva dienas tradīcijas – atb. R.Jakovļeva, I.Seipule
5. – 9.12. Tematiskā izstāde “Ziemassvētku gaidīšanas prieks!”
5. – 9.12. Skolas noformēšana Ziemassvētku noskaņās
10.12. VSB gada konference Rīgā (I.Krastiņa)

5.b klases rudens ekskursija

24.novembra lietainais rīts netraucēja mums doties ilgi gaidītajā ekskursijā. Pirmais apskates objekts bija Latvijas Dabas muzejs. Mēs klausījāmies lekciju ”Ārstēsim klimatu”. Muzeja lektore sniedza informāciju par cilvēku ietekmi uz dabu. Izrādās, ka lielākais piesārņojums rodas no lauksamniecības un ražošanas. Mūsdienas cilvēki sāk par to aizdomāties, tāpēc vairāk siltina ēkas un izmanto dažādas alternatīvās enerģijas veidus. Lekcijas beigās mēs spēlējām spēli ”Glābsim polārlāčus!”

Visiem sāka kāroties kas garšīgs. Ar nepacietību gaidījām autobusu, lai dotos uz ”Laimas muzeju” pagatavot un degustēt šokolādes konfektes. Konfektes varēja gatavot no tumšās, piena un baltās šokolādes un papildināt tās ar dažādām piedevām. Visi bija priecīgi par savu paveikto darbu.

Par labu mums, debesis sāka skaidroties un netraucēja apskatīt Rīgas panorāmu no Latvijas radio un TV torņa 97 metru augstumā. Daži šādā augstumā bija pirmo reizi un visi bija priecīgi par braucienu liftā. Mēs varam lepoties, ka tas ir augstākais tornis Eiropas savienībā (368 metri) .

Pēdējais apskates objekts bija starptautiskā lidosta ”Rīga”, kura darbojas jau 42 gadus. Interesanta gida pavadībā devāmies iedomu lidojumā. Izejot visiem kontroles punktiem, iekāpām lidostas autobusā un apskatījām lidlauku. Redzējām lidostas ugunsdzēsēju depo, lidmašīnu pacelšanos un nolaišanos. Mēs uzzinājām, ka 2014. gadā lidosta ”Rīga” ir uzņēmusi pasaulē lielāko lidmašīnu An-225, kurai ir 6 dzinēji un 16 riteņi. Esam ieguvuši noderīgu informāciju, kas nepieciešama, lai sagatavotos lidojumam un kādi mācību priekšmeti jāmācās, lai apgūtu pilota profesiju.

Ekskursija bija izdevusies un priecīgā noskaņā devāmies mājup.

5.b klases skolnieks Aksels Leitlants