Rūdis Ruciņš Vējiņš – Lielais stāstnieks

logoŠ. g. 26. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās Bērnu un jauniešu folkloras kustības „Pulkā eimu, pulkā teku”  XX stāstnieku konkursa fināls „Teci, teci, valodiņa- 2016”. Šī gada konkursa tēma bija „Zinu, zinu tēva sētu!”.

Pļaviņu novada ģimnāzijas 9.a klases skolnieks Rūdis Ruciņš Vējiņš pēc uzvaras Piedaugavas novadu konkursa kārtā tika izvirzīts uz šim finālsacensībām valsts mērogā. Konkursa vecākajā grupā piedalījās 17 jaunieši – to vidū arī Rūdis un ieguva Lielā stāstnieka titulu, kā arī Valsts izglītības un satura centra II pakāpes diplomu.

Paldies Rūda vecākiem par atbalstu, paldies visiem, kas sūtīja mums labas domas un vēlējumus!  Gandarījums par sasniegto, prieks un lepnums, ka mūsu skolā mācās viens no Latvijas labākajiem stāstniekiem, ir labākā dāvana, sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam!

Skolotāja Silga

Šahistu aktivitātes novembra nogalē

26. novembrī mūsu skolas 6 skolēni devās pie šaha veterāna Viktora Delika, kurš noorganizēja turnīru ,,Baltais tornis’’. 1. vietu izcīnīja un balto torni ieguva 2.b kl. skolniece Elija Muceniece. 2. vieta – Markusam Jablonskim( 5.a), 3.vieta – Dānielam Pogodinam(8.a). Pateicība par piedalīšanos Amandai Rudzītei(2.b), Alitai Paļugai un Loretai Paļugai(2.b). Paldies Viktoram Delikam par iespēju bērniem gūt pieredzi, par sarūpētajām balvām un interesanto stāstījumu par savām šahista gaitām.

27. novembrī devāmies uz Skrīveriem, kur notika atklātās sacensības, gada noslēguma turnīrs. Šajā turnīrā Markuss Jablonskis (5.a) ieguva 2. vietu, bet visa gada kopvērtējumā Edgaram Osipauskam (3.b) – kauss par 3. vietu .Paldies par piedalīšanos Alitai Paļugai (2.b), Loretai Paļugai (2.b), Elijai Muceniecei (2.b), Mārtiņam Lotuhovam (2,a), Endijam Lasmanim (3.b), Raineram Stomam (3.b) un Dānielam Pogodinam(8.a).

Skolēni veltīja brīvdienas kulturālai atpūtai un vienlaikus tā bija savdabīga piedzīvojumu un izjūtu pasaule, kurā katrs spēja atrast kaut ko sev noderīgu.Sacensības deva iespēju mēroties spēkiem un uzvarēt vai zaudēt ar godu.

Pazīstamais pedagogs V. Suhomļinskis rakstīja: ,, ….Bez šaha nevaru iedomāties garīgo spēju un atmiņas audzināšanu….Šaha spēlei jāiekļaujas pamatskolas dzīvē kā vienam no garīgās kultūras elementiem.’’

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Sveču laiks klāt!

ziemaKlāt brīdis, kad sākam gaidīt  katrs savus Ziemassvētkus, kad iededzam svecīti sirdī, vainagā vai domās. Katra diena, iespējams,  būs brīnums, ko varēsim uzdāvināt  viens otram. Un varēsim  ko vēlēties – tāda iespēja   tiek dota  tikai šajā pirmssvētku laikā! Cilvēku lielākā kļūda ir vēlēties pārāk maz -  viss, ko ļoti vēlas, agri vai vēlu piepildās.  Lai mūsu vēlmes ir kā spārni, kas ceļ augšup. Lai šis laiks ir savējo tuvuma piepildīts, sveču liesmu sildīts . Lai sirdis kļūst atvērtas, topam dzīves gudrāki un labestīgāki!

Aiga Bērziņa, Draudzīgas skolas koordinatore

Piedalies Minecraft sacensībās, pierādi sevi un saņem balvā planšetdatoru!

minecraft