“Skolēns, kam es gribu pateikt paldies. Pedagogs, kam es gribu pateikt paldies.”

Kustība "Draudzīgā skola" Šī gada 25. oktobrī Ikšķiles vidusskolā norisinājās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētās kustības “Draudzīga skola” konkursa noslēguma pasākums, kurā pulcējās 250 skolēni un pedagogi no visas Latvijas. Uz noslēguma pasākumu bija uzaicināta arī Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotājas Ira Ņikiforova un Silga Stučka, skolniece Rēzija Līna Upeniece (10. klase).
„Vārdu „paldies” mēs ne vienmēr pasakām, un tāpēc daudzi brīnišķīgi cilvēki bieži vien neuzzina, cik viņi bijuši nozīmīgi mūsu dzīvē. Arī mēs neuzzinām, ka kādam esam bijuši ļoti svarīgi un paveikuši ko labu. Reizēm gadās, ka pateikt „paldies” ir jau par vēlu… Šis ir pasākums, kurā varam labot šo situāciju un pateikt cits citam paldies,” teica pasākuma vadītājs un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas referents Taivo Trams. Tā kā šis ir kustības „Draudzīga skola” pasākums, tad skolēni un skolotāji no dažādām Latvijas vietām tika sadalīti grupās un kļuva par „Laimīgajiem”, „Jautrajiem”, „Interesantajiem”, „Sirsnīgajiem”, „Omulīgajiem” grupas biedriem, kas ļāva skolēniem no visas Latvijas savā starpā sadraudzēties. Lai dalībniekus saliedētu vēl vairāk, psiholoģe Sanita Aišpure – Dronka organizēja dažādas aktivitātes, noslēgumā aicinot izveidot Latvijas kontūru un veltīt labos vārdus un domas savam novadam.
Pasākuma gaitā varēja noklausīties fragmentus no skolēnu un skolotāju rakstītajām pateicības vēstulēm un noskatīties video sižetus, kā arī klausīties Ikšķiles vidusskolas muzikālo kolektīvu – popgrupu, vokālā ansambļa un kora sagatavotajos priekšnesumos. Noslēgumā Ikšķiles vidusskolas koris kopā ar pasākuma viesi – dziedātāju Valteru Frīdenbergu izpildīja The Sound Poets dziesmu „Kalniem pāri”.

Skolas Preses ministrija

Iespēja piedalīties konkursā

afisa

Ceļojums pa izziņas taku

rudens9.10.2016. Pļaviņu novada ģimnāzijas 1.a un 2.a klases skolēni devās iepazīties ar kaimiņu novadu dažādiem apskates objektiem.

Kā pirmo apmeklējām „Zelmas maiznīcu” Lielvārdes novadā. Šeit mūs laipni sagaidīja maiznīcas saimnieki Miltiņš un Ligita. Bērni iepazinās ar maizes cepšanas procesu „No grauda līdz maizei”,  kā arī paši veidoja un rotāja savus maizes klaipiņus, kurus vēlāk tīri siltus saņēma savā īpašumā.

Kā otru apskate objektu apmeklējām atpūtas centru „Trušu karaliste”, kas atrodas gleznainā Ogres upes senlejā dabas parka teritorijā. „Trušu karaliste” ir vieta, kur mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Bez trušiem karalistē mitinās arī  komunikabli āži, zosis un krāšņas mandarīnpīles. Karalistē izmantojām iespēju doties skaistā pastaigā pa mežā izveidotām dabas takām gar Ogres upi.

Atgriežoties mājās iegriezāmies amatu, atpūtas un mācību centrā “Mazā kāpa”, Koknesē. Radošajā ekskursijā skolēni iepazinās ar darbnīcu, tās izstrādājumiem un tapšanas gaitu, apskatīja dažādas ādas un gatavoja paši savu suvenīru – atslēgas piekariņu.

1.a un 2.a klases audzinātājas I. Reitere un I. Lazda

Viduslaiki Jaunpilī un šokolādes meistarklase Pūrē

rudens

15.oktobrī  3.a un  4.a klases skolēni devās ekskursijā uz skaisto Jaunpili, kur mūs sagaidīja interesantais mūks Teodors un viņa kalpone Mārīte.
Uzģērbām mazā mūciņa tērpu un kļuvām par pilntiesīgiem viduslaiku skolēniem.
Viduslaikos skolēni mācījās no agra rīta līdz vēlam vakaram. Mājas darbus gan nepildīja. Bagāto cilvēku meitas skolā negāja, viņas mācījās pie privātskolotāja. Iecēlām savu valdnieku un valdnieci. Mūks Teodors un Mārīte mums mācīja viduslaiku galma manieres. Ieroču istabā apskatījām senos ieročus. Mūks Teodors pastāstīja kā ar tiem cīnījās. Mums par godu izšāva senais pils lielgabals.

Pēc neilga brauciena, nokļuvām Pūres šokolādes pasaulē. Apskatījām interesanto šokolādes muzeju. Skatījāmies filmu par šokolādes tapšanu no kakao pupiņas džungļos līdz šokolādei, apstrādi, lietošanu. Gatavojām savas šokolādes figūriņas.

Noguruši, bet priecīgi atgriezāmies mājās.

Paldies mūsu skolotājām Ingai Baginskai un Vinetai Platgalvei par šīs jaukās ekskursijas organizēšanu.

Viktorija Kaugere,
3.a klases skolniece