UNESCO nedēļa mūsu skolā veiksmīgi aizvadīta

unesco UNESCO-nedelas_logo_2016

Ilze Seipule, UNESCO ASP koordinatore

No 10. līdz 16.oktobrim visā Latvijā notika UNESCO nedēļa, kas bija veltīta 25.gadadienai kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO). Pirms 25 gadiem, 1991.gada 14.oktobrī, oficiālā valsts uzņemšanas ceremonijā UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tika ienests Latvijas karogs un Latvija tika uzņemta lielajā pasaules valstu saimē. Latvijas pievienošanās šai organizācijai bija nozīmīgs solis valsts tēla veidošanā un visai pasaulei apliecināja stingru apņemšanos turpmāk darboties miera kultūras un starpkultūru dialoga sekmēšanā, nabadzības mazināšanā un ilgtspējīgas attīstības veicināšanā ar izglītības, zinātnes, kultūras un komunikācijas un informācijas palīdzību.

Arī mūsu skolā ar daudzveidīgiem pasākumiem atzīmējām šo Latvijai tik nozīmīgo gadskārtu. Pļaviņu novada ģimnāzijas vārdu varējām lasīt dažādos masu medijos publicēto iestāžu sarakstā, kuras iesaistās UNESCO nedēļas organizēšanā, aicinot ikvienu cildināt UNESCO Latvijas dārgumus. UNESCO nedēļas ietvaros mūsu skolā tika organizētas šādas aktivitātes:

Latvijā UNESCO nedēļa tiek rīkota kopš 2011.gada. Mūsu skolā to plašāk atzīmējām otro gadu. Domāju, ka mums izdevās izcelt UNESCO akcentētās vērtības gan starptautiskā, gan nacionālā mērogā, iedvesmoties no tām, kā arī pamatīgāk iepazīt mantojumu sev līdzās.

7.a klases ekskursija

7a_ekskursijaPiektdiena bija auksta un apmākusies, bet tas nespēja sabojāt mums došanās prieku 14.oktobrī 7.a klases mācību ekskursijā uz Siguldu!

Sākumā braucām uz Turaidas muzejrezervātu, kur vecāki mums bija sagatavojuši pārsteigumu – nelielas orientēšanās sacensības: “Tūkstošgadu stāsts”, sadaloties četrās komandās, katrai komandai tika izdalītas kartes un uzdevumu lapas, kuras vajadzēja izpildīt. Pēc orientēšanās spēles bija neliela apbalvošana un mana komanda ieguva pirmo vietu. Par to esmu ļoti priecīga!

Pēc tam braucām uz šķēršļu parku “Tarzāns”. Sākumā biju nobijusies un domāju, ka neiešu šo šķēršļu joslu, taču klasebiedri uzmundrināja, pierunāja. Tad nu sākām iet trasi vienu līmeni pēc otra, līdz kamēr es biju izgājusi četrus no sešiem. Tālāk gan izlēmu neturpināt, jo biju jau patērējusi daudz spēkus. Andris un Kristaps izgāja visas sešas šķēršļu joslas!

Gribētu vēlreiz aizbraukt šāda tipa ekskursijā un, manuprāt, viena no labākajām ekskursijām, kurā mūsu klase bijusi. Šajā ekskursijā iemācījos, ka bailes ne vienmēr ir tik lielas, kā izliekas un, ja ir bail no augstuma, tāpat kā man, iesaku aizbraukt tik un tā, jo galvenais ir saprast, ka ar tevi nekas slikts nevar notikt!

7.a klases skolniece Anna Esiņa

Atvērto durvju diena Rīgas Juridiskajā augstskolā