labie_darbiNo 17. – 23.oktobrim skolā Labo darbu nedēļa, kad īpaši aktīvi darām labus darbus paši, gan mudinām to darīt arī citus. „Labo darbu nedēļa 2016” tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju, lai kopīgi gatavotos Latvijas svētkiem. Ar labiem darbiem iesim pretī Latvijas valsts simtgadei!

Darbi katram savi darāmi! Katram no mums ir iespēja darīt to no visas sirds, darīt, nevis tāpēc, ka tā vajag, bet tāpēc, ka pēc tam redzi, ka ar tādu mazumiņu var izdarīt tik daudz! Un redzi, cik cilvēkiem tas daudz nozīmē, cik viņi ir pateicīgi. Ko mēs varam darīt? Palīdzēt pensionāram kaimiņos atnest pirkumus, palīdzēt dārza darbos vai sagatavot malku ziemai; dalīties ar sirdssiltumu un aprunāties, kopīgi padzert tēju, uzspēlēt galda spēles ar kādu, kam ikdienā ir vientuļi; doties uz dzīvnieku patversmi; uzkopt skolas, parka, sociālās aprūpes iestādes vai citu tuvāko apkārtni; sarīkot iepriecinošu dienu, kādam, kam ikdienā nav iespēja piedalīties aktivitātēs. Sasveicināties ar smaidu un uzmundrināt draugu, jo ir taču jauka diena! Varam veikt jebkuru darbiņu, par kuru saņemsim pretī sirsnīgu “Paldies!”,  un tā būs liela pateicība un prieks par padarīto darbu !

Šogad īpaši palīdzēsim pilsētas  mazākajiem bērniem, tiem, kuri apmeklē bērnudārzus! Vienosimies akcijā „Esmu jau izaudzis”.

Darot kopā, var paveikt daudz! Ko darīsi tu?

Draudzīgas skolas koordinatore Aiga Bērziņa

Pasaules Pārtikas diena

skivis16.oktobris ir  pasaules Pārtikas  diena, kuru  atzīmē, lai pievērstu uzmanību  badam, kas pastāv vairākās pasaules valstīs. Tās mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par pārtikas pieejamību visā pasaulē . Mums katram ir vērts aizdomāties par to, ko ēdam, no kurām valstīm tiek ievesti produkti, kas ikdienā ir uz mūsu galda, par iespējām  taupīt produktus un resursus, kas nepieciešami, lai tos piegādātu Latvijai. Pasaulē ik gadu atkritumos tiek izmesta trešā daļa saražotās pārtikas. Kā ir mūsu mājās? Mūsu skolā? Brīžos, kad nevari izlemt kādu našķi pirkt nākamo, atceries, ka citiem šādas izvēles, iespējams, nekad nav bijis un nebūs! Vai esi gatavs dalīties? Domā par to, kas no pārtikas iepakojuma nonāk pārtikā un negatīvi ietekmē cilvēka šūnas. Vai tu to zināji? Un, kad nevari izlemt ko pirkt , atceries, ka  ēdam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai ēstu!

5.a klases preses nodaļa

Ekopadomes pārstāvji, projekta “Ēdam atbildīgi!” ietvaros, gatavo veselīgus un garšīgus ēdienus no ķirbja: