“Sajūtu vasara” noslēgusies

No 8. līdz 17. augustam Pļaviņu novada ģimnāzijā notika radošās nodarbības “Sajūtu vasara” bērniem vecumā no 7 – 12 gadiem. Šo nodarbību mērķis bija ne tikai lietderīga brīvā laika pavadīšana, bet arī vēlme pievērst bērnu uzmanību dažādiem dabaszinātņu tematiem. Nodarbību plāns bija izstrādāts tā, lai aptvertu visas cilvēka maņas un atklātu to saistību ar tādiem mācību priekšmetiem kā fizika, ķīmija, bioloģija, mūzika, latviešu valoda, ģeogrāfija u.c. Apvienojot izklaidi (spēles gan telpās, gan klasē) ar iespēju uzzināt ko jaunu, bērni varēja veikt eksperimentus un matemātiskus aprēķinus, strādāt ar sāls mīklu un cukura mastiku, līmēt gleznas no dažādiem materiāliem, piedalīties pasakas sacerēšanā un lomu spēlēs, atbildēt uz āķīgiem jautājumiem (piemēram, kāpēc mums ir ausis?). Kopīgi noskaidrojām, cik nozīmīga ir katra no maņām gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, kā izplatās gaisma un skaņa, kas ir optiskā ilūzija.

Katra diena beidzās ar padarītā vai uzzinātā izvērtēšanu. Daži citāti no bērnu rakstītā.

Viviāna: “ Man patika spēles “Gurķi”, “Figūras” un lidojošie šķīvīši. Sev es liktu atzīmi par šodienas darbu 7, jo dažreiz kaut kas neizdevās. Vēlējums skolotājai – lai viss izdodas un ir paklausīgi bērni!”
Maira: “Man nodarbības ļoti patika. Es jutos ļoti labi, ka gribētos vēl atgriezties šajā stundā.”
Edgars: “Man visvairāk patika vakardiena [7.diena Sāls kalni un rūgumpodi], jo mēs tur taisījām mantiņas (no sāls mīklas) un visiem sanāca. Es gribētu, lai mēs ik pēc viena darba ietu ārā spēlēt spēles.”
Prieks, ka visiem nodarbību dalībniekiem patika, un tika izteikta vēlme pagarināt “Sajūtu vasaru”. Tās bija lieliskas kopā pavadītas dienas, un ceru, ka arī patīkama ieskaņa jaunajam mācību gadam.
Paldies dalībniekiem par izturību un zinātkāri, vecākiem par uzticēšanos un atbalstu! Paldies Pļaviņu novada bērnu bibliotēkas vadītājai Guntai Grandānei un bibliotekārei Antrai Galiņai par labajiem vārdiem un ticību nodarbību idejai! Paldies skolas direktorei Ritai Polei par iespēju realizēt radošās nodarbības!

Radošo nodarbību vadītāja Laura Avotiņa

Komentēt