Mācību stunda muzejā

IMG_524326. aprīlī, kad visa pasaule atcerējās pirms 30 gadiem notikušās Černobiļas AES avārijas dienu, Pļaviņu novada ģimnāzijas 10. klase devās uz Rīgu. Pateicoties vēstures skolotājas Ivetas Krastiņas sadarbībai ar Ebreju muzeja darbiniecēm, skolēniem bija iespējams apmeklēt šo muzeju un uzzināt par ebreju tautas vēsturi Latvijā. Šī tēma ir ļoti aktuāla arī Pļaviņu vēsturē, jo senākā mūsu pilsētas daļa – Gostiņi arī ir ļoti saistīta ar ebreju dzīvi un arī šis tautas traģiskāko vēstures lappusi – holokaustu. Pēc ekspozīcijas iepazīšanas notika mācību stunda “Daudzas tautības – viena Latvija. Apbalvosim godājamākos!” , kuras laikā skolēni darbojās grupās un, izmantojot muzejā esošo informāciju, iepazina spilgtākos ebreju politiķus, kultūras un medicīnas darbiniekus. Pēc interesanti pavadītā laika muzejā visi ekskursijas dalībnieki devās nelielā pastaigā pa Rīgu, pievēršot uzmanību gan ievērojamiem namiem, gan pieminekļiem. Pēcpusdiena aizritēja kinoteātrī, kur tika vērotas katra gaumei atbilstošas filmas. Diena izdevās lieliska! Paldies visiem skolotājiem un skolas vadībai par iespēju doties šādā ekskursijā.
10.klases audzinātāja Silga Stučka

Relaksēšanās spēlējot šahu

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzijaŠahs ir prāta spēle, taču abstraktā figūru cīņa atklāj jaunu pasauli, kas piemērota, lai mazinātu spriedzi pēc grūtās darba nedēļas. Spēle prasa daudz uzmanības, taču tās laikā iespējams arī labi atpūsties.
29.aprīlī notika sacensības starp pagastiem un Pļaviņu pilsētu. Savā starpā cīnījās 11 šaha spēles cienītāji. Visstiprākā izrādījās Pļaviņu pilsētas komanda (Kristaps Bērziņš, Andis Daugavietis un Edijs Zeipe) 2. vietu ieguva Klintaines pagasta dalībnieki (Arnolds Arnītis un Igors Babaks). 3. vieta – Vietalvas pagasta komandai (Rainers Stoma, Endijs Lasmanis un Renārs Saliņš). Atzinība par piedalīšanos Aiviekstes pagasta šahistiem (Edgars Osipausks, Vilmārs Apolons un Nora Osopovska). Šī komanda pelnījusi uzslavu par to, ka spēlē piedalījās arī pieaugušais dalībnieks – Edgara mamma Nora.
Paldies par piedalīšanos un uz tikšanos citos turnīros!

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja.