Erudītākie pamatskolā šajā mācību gadā

Erudīts, Pļaviņu novada ģimnāzija

17. februāra pēcpusdienā erudītākie 6.-7. klašu skolēni pulcējās konkursā “Erudīts”. Katru klasi pārstāvēja viena komanda 5 cilvēku sastāvā. Žēl, ka 7.a klases komanda nepagodināja mūs ar savu klātbūtni un nekonkurēja uz erudītākās komandas titulu.

24. februārī konkurss notika 8.-9. klasēm, arī šajā konkursā piedalījās tikai 3 komandas, jo nebija ieradusies 9.a klase.

Konkurss tradicionāli iesākās ar komandu iepazīstināšanu, tam sekoja Latvijā zināmu cilvēku atpazīšana. Tā kā februāris mūsu skolā  ir Latviešu valodas  mēnesis, komandas iestudēja arī latviešu autoru lugu fragmentus un centās izdomāt, kādās valodās ir pateikts vārds “labdien”. Praktiskajā uzdevumā jaunākie skolēni domāja, kā komandas biedri var izlīst caur papīra lapu. Šajā uzdevumā izcēlās 6.b klases komanda, kas sagrieza lapu tā, lai tai cauri varētu izlīst ikviens. Savukārt 8.-9. klašu skolēni centās no papīra lapām uzcelt augstāko torni, kas izdevās 8.a klasei. Konkursu noslēdza jautājumi par dažādām tēmām, ko sagatavoja vecāko klašu izglītības nodaļu vadītāji. Skolēni pārliecinājās par savu erudīciju un aizrautīgi domāja atbildes uz  jautājumiem, ko arī apliecināja vēlēšanos turpināt šo uzdevumu.

Rezultāti:

6.-7. klašu grupā:

1.vieta – 6.b klases komandai “Jūras akmentiņi” (53,5 p.)

2. vieta – 7.b klases komandai “Samsung” (39,5 p.)

3.vieta – 6.a klases komandai “Jautrās cepurītes” (30 p.)

8.-9. klašu grupā:

1.vieta – 8.b klases komandai “Erudītākie no erudītākajiem” (56p.)

2. vieta – 8.a klases komandai “Ar prātu” (49 p.)

3.vieta – 9.b klases komandai “Gudrās brunetes” (45 p.)

Komandas savā starpā sadalīja godalgotās 3 vietas un balvā saņēma saldu dāvanu, lai atgūtu konkursā iztērēto enerģiju. Paldies par palīdzību konkursu rīkošanā vietniecei Jogitai Kiseļevai un skolotājai konsultantei Veltai Rullei, kā arī 9.-12.klašu izglītības nodaļu vadītājiem!

Skolēnu pašpārvaldes izglītības ministre I.Skrabutena