Pasaules radio dienu atzīmējot…

unesco13. februāris pēc UNESCO dalībvalstu iniciatīvas iekļauts UNESCO Starptautisko svinamo dienu kalendārā kā Pasaules radio diena. Arī šogad, nu jau ceturto gadu pēc kārtas, pasaulē tiek atzīmēta šī diena.

Neskatoties uz pieejamajiem dažādajiem masu informācijas līdzekļiem, mūsdienās radio vēl aizvien ir nozīmīgs medijs, jo tieši radio var sasniegt visplašāko auditoriju gan tradicionālā formātā, gan izmatojot dažādas tehnoloģiskās formās un ierīcēs.

Un kāpēc gan mēs paši nevaram būt radio raidījumu veidotāji?

8.a klases skolēniem tika dota iespēja iejusties “radio ziņu” sagatavošanas un vadīšanas procesā par visdažādākajām tēmām, piem., Interesantais mums apkārt, Pļaviņu novada ziņas īsumā, Nedēļa Pļaviņu novada ģimnāzijā, 8.a klases pavasara ieceres u.c.

Radošums kūsāt kūsāja, jo skolēniem, darbojoties grupās, nācās gan vienoties par atspoguļojamo informāciju, gan arī veidu kā to labāk un interesantāk pasniegt to “klases radiopārraidē”.

Kāds bija rezultāts? Unikāls. Mēs varējām dzirdēt brīnišķīgus ziņu diktorus, iepazīties ar dažādiem studijas viesiem, kuri bija aicināti uz studiju, lai stāstītu par dažādām aktuālām lietām, neizpalika radio džingli.

Paldies 8.a klases skolēniem par uzdrīkstēšanos, radošumu un atraktivitāti!

Sociālo zinību skolotāja Lana Ivanova

Izlietoto bateriju vākšanas konkursa rezultāti

baterejasPaldies visiem čaklajiem izlietoto bateriju vācējiem, kopīgiem spēkiem esam savākuši 8729 baterijas jeb 167, 8 kg bateriju.  Īpašs paldies Unai Ivanovai (5. a) par 1321,  Helmutam Vītolam (6. b) par 1073, Ričardam Pagodinam (5.a) par 515, ka arī Annijai Vīksnai (4. a)  par 256 un Keitai Aizporietei (5. b) par  217 savāktajām izlietotajam baterijām. Aktīvākie izlietoto bateriju vācēji ir no 5. a klases, kas kopīgi savākuši 41 kg bateriju. Nedaudz atpaliek 6. b klase ar savāktajiem 29 kg, viņiem seko 4. b klase ar 23 kg, 2. b klase ar 18 kg un 8. a klase ar 11 kg izlietoto bateriju. 1.b ,  3. a un 4. a klases savākušas katra 10 kg izlietoto bateriju, 3. b klase 9 kg. Paldies 1. a, 2.a, 5. b ,9.a un Odzienas filiālei par piedalīšanos izlietoto bateriju vākšanas konkursā.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursa  tabulu varat skatīt šeit.