Barikādēm – 25

ugunsApmeklēt barikāžu atceres pasākumus šogad devās arī Pļaviņu novada jaunsargu vienība.
20. janvāris. Lai godinātu barikāžu dalībniekus un atcerētos janvāra notikumus pirms divdesmit pieciem gadiem, 20. janvārī plkst. 10:00 Doma laukumā tika iedegts barikāžu 25. gadadienas atceres ugunskurs, pie kura dežūrēja Rīgas jaunsargu vienības jaunsargi, ik pa brīdim pieliekot malku, lai cilvēkiem visu laiku būtu iespēja pasildīties. Nepārtraukti turpat Doma laukumā darbojās 1991.gada barikāžu muzeja izbraukumu ekspozīcija – Muzeobuss.

Jaunsargi apmeklēja Barikāžu un Kara muzejus. Barikāžu muzejā  apmeklētājiem tiek piedāvāts aplūkot barikāžu izvietojuma maketus, barikādēs izmantotos priekšmetus – termosus, rācijas, plakātus, videokameras, gāzmaskas un citus eksponātus, kā arī īpaši atlasītas fotogrāfijas. Ekspozīcijā ietverts omoniešu ekipējums un kritušo piemiņas lietas. Noslēgumā iespējams iepazīties ar dažādiem video un audio ierakstiem un sajust reālo tā leģendārā laika elpu.

Kara muzejā jaunsarargi tika iepazīstināti ar Latvijas militāri politiskajiem vēstures faktiem, kas atklājās gida stāstījumā un hronoloģiski tematiskajās ekspozīcijās ar bagātīgu dokumentu, ordeņu, ieroču, fotogrāfiju, formas tērpu un citu priekšmetu klāstu.

Jaunsargi apmeklēja piemiņas vietas Bastejkalnā, kā arī vēroja piemiņas brīdi, ziedu nolikšanu, goda sardzi pie Brīvības pieminekļa.

Jaunsargu instruktors I. Kravalis

Piedalies konkursā!

smaidsCik daudzos gadījumos ikdienā  viens otram esam palīdzējuši, atbalstījuši un iedvesmojuši, taču iespējas pateikties nav bijis. Vai aizmirsām? Kas mūs atturēja teikt PALDIES?

Nu ir iespēja to  izdarīt! Kustība Draudzīga skola piedāvā eseju, video, aprakstu, pārdomu konkursu PALDIES SKOLOTĀJAM…/PALDIES SKOLĒNAM… Katram Pļaviņu novada ģimnāzijas aktīvistam ir iespēja konkursam pieteikt  skolēnu vai pedagogu, kurš devis nozīmīgu ieguldījumu rakstītāja dzīvē. Skolēni savus aprakstus iesūta par sev būtiskiem un svarīgiem pedagogiem, pedagogi – par skolēniem. Skolēns vai pedagogs, kam vēlaties pateikt paldies, var būt jau pabeidzis savas skolnieka vai pedagoga gaitas. Atceries – pateicība mīt katrā sirdī, tikai tā jāpalaiž vaļā! Esi pirmais, dari! Pasaki PALDIES!

Sīkāka informācija pie sk.  Aigas Bērziņas

Latvijas atzīšana de iure

3_attLaikā no Latvijas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī līdz Latvijas — Krievijas miera līguma noslēgšanai 1920. gada 11. augustā norisinājās Latvijas brīvības cīņas par neatkarīgu Latvijas valsti.

1_attCīņās jaundibinātā Latvijas Republika, ko bija atzinušas Igaunija, Polija un Rietumu sabiedrotie (de facto), pieveica gan Padomju Krievijas un Padomju Latvijas, gan vācu Dzelzsdivīzijas un Rietumkrievijas Brīvprātīgo armijas (Bermonta) karaspēkus. Latvijas atzīšana de iure bija pilna diplomātiskā atzīšana, kas garantēja Latvijas valsts kļūšanu par pilntiesīgu starptautisko tiesību subjektu. Latvijas Republikas de iure atzīšanas process sākās pēc Baltās kustības sagrāves Krievijas Pilsoņu karā un Antantes Augstākās padomes vienbalsīga lēmuma Parīzē 1921. gada 26. janvārī atzīt Latviju un Igauniju par starptautisko tiesību subjektiem.

2_att1940. gadā pēc okupācijas un tai sekojošās aneksijas no PSRS puses Latvija de facto zaudēja savu neatkarību, taču no starptautisko tiesību viedokļa Latvija joprojām de iure pastāvēja kā starptautisko tiesību subjekts, ko atzina vairāk nekā 50 pasaules valstis. Vairākuma demokrātisko valstu piekoptā tā sauktā Baltijas valstu inkorporācijas neatzīšanas politika, kalpoja par tiesisko pamatu Latvijas neatkarības atjaunošanai 1990./1991. gadā.

7.b klase un skolas preses ministrija