,,Valoda ir tauta. Valoda ir dzeja. Valoda ir vēsture. Valoda ir zinātne. Valoda ir cilvēks.”

valoda

Šos viedos vārdus par valodu teicis latviešu rakstnieks Jānis Klīdzējs, un lai tie kļūst par februāra – latviešu valodas mēneša – moto!

Pļaviņu novada ģimnāzijas Latviešu valodas un literatūras skolotāju  metodiskā komisija aicina visus skolotājus un skolēnus  iesaistīties mūsu rīkotajās aktivitātēs, pievērst lielāku uzmanību arī ikdienā valodai, kurā sazināmies, domājam, ar kuru izsakām savas domas un izzinām pasauli.

Latviešu valodas mēnesi iesāksim jau 25. janvārī, aicinot visus interesentus uz tikšanos ar jauno latviešu rakstnieci Ilzi Liliānu Muižzemnieci (,,Kaķu meitene”, ,,Alīsija un taurenis” u.c.), savukārt 30. janvārī  – uz mūsu novadnieka K.Štrāla grāmatas ,,Karš” atvēršanas svētkiem Pļaviņu k/c.

Baudīsim savu runas un rakstu valodu ne tikai februārī, bet arī visu skolas un dzīves gadu garumā, leposimies ar to un lietosim to kā prasmīgi meistari!

Lai mums kopā viss izdodas!

V.Rulle latviešu valodas skolotāju vārdā