Akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” noslēgusies

pasaules_lielaka_stunda

Ilze Seipule, direktores vietniece, UNESCO ASP koordinatore Pļaviņu novada ģimnāzijā

Ātri ir aizritējuši šī mācību gada pirmie mēneši, kuros, blakus citām aktivitātēm, esam aktīvi darbojušies arī UNESCO Asociēto skolu projektā. Nozīmīgs veikums, uzsākot darbu šajā projektā, bija mūsu skolas dalība starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”. Atgādināšu, ka akcijas mērķis bija vienot bērnus un jauniešus visā pasaulē, lai mācītos un līdzdarbotos ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Globālie ilgtspējīgās attīstības mērķi izstrādāti apzinoties, ka nekad agrāk pasaules sabiedrība nav bijusi tik ciešā savstarpējā sasaistē kā šodien, bet vienlaicīgi arī tik ļoti trausla. Tādēļ šie mērķi uzrunā ikvienu jebkur pasaulē, tai skaitā arī mūs Latvijā.

Pasaules lielākā mācību stunda bija daļa no kampaņas Project Everyone, ko atbalsta UNICEF, UNESCO un citas ANO aģentūras. Mūsu valstī to koordinēja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Latvijā šajā akcijā piedalījās 59 izglītības iestādes, kopumā īstenojot 139 mācību stundu plānus dažādos mācību priekšmetos un iesaistot 3282 skolēnus.

Liels prieks, ka arī mūsu skolas skolotāji un skolēni ir šo dalībnieku pulkā. Paldies kolēģiem par sagatavotajām un novadītajām stundām, kuru laikā tika akcentēti globālie ilgtspējīgās attīstības mērķi:

20.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās starptautiskās izglītības akcijas „Pasaules lielākā mācību stunda” noslēguma pasākums, kura laikā notika labās pieredzes demonstrējumi un publikācijas prezentācija, kā arī laureātu apbalvošana. Pasākuma dalībniekus uzrunāja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāres p.i. Baiba Moļņika, sakot, ka Latvijas skolas akcijas laikā izcēlās ar vairākām lietām, piemēram, radīja veiksmīgus mācību priekšmetu integrācijas piemērus, noteica paši savu atbildību planētas aizsargāšanā. Skolēni izvirzīja savus attīstības mērķus pasaulei un salīdzināja tos ar ANO versiju. Viņi pierādīja, ka ir svarīgi kopt un izmantot to enerģiju, kas ir visspēcīgākā un atjaunojamākā – cilvēces izdomas spējas un bagātību. Tieši tāds arī bija Pasaules lielākās mācību stundas akcijas mērķis – mudināt bērnus un jauniešus, lai viņi iesaistās, dzīvo un domā līdzi kopīgas nākotnes veidošanā.

Uzrunas teica arī Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece Evija Papule, Izglītības attīstības centra direktore Iveta Vērse un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola. Jauku muzikālu sveicienu visiem klātesošajiem bija sarūpējuši Eiropas attīstības gada labās gribas vēstnieki – grupa „Carnival Youth”.

Par aktīvu piedalīšanos šajā starptautiskajā izglītības akcijā mūsu skola saņēma UNESCO LNK Pateicību.

pateiciba
Akcijas materiāli, tostarp arī mūsu skolas skolotāju veidotie, ir pieejami UNESCO ASP mājas lapā: http://skolas.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-stunda.
Fotoreportāžas iespējams aplūkot šeit: http://ej.uz/lielastunda.
Video no stundām apskatāmi UNESCO LNK Youtube kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=SRsB_HmNQFs&list=PLnaDt8sxMWmtNp0z5GgVWaioucpyPkOB3.
Vēlreiz paldies visiem par ieguldīto darbu, rosinot domāt un aktīvi iesaistīties labākas pasaules kopējās nākotnes veidošanā!
Mirkļi no “Pasaules lielās mācību stundas norises” mūsu skolā fotogrāfijās

Konkurss 8.-12.klašu skolēniem

konkurss

Pirmie starti VISC organizētajās 2.posma olimpiādēs – veiksmīgi!

olimpiadeEsam saņēmuši oficiālos rezultātus par mūsu skolas skolēnu sniegumu novembra nogalē notikušajās Valsts izglītības satura centra (VISC) organizētajās šī mācību gada pirmajās divās mācību priekšmetu olimpiādēs. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, mūsu novada skolēni 2.posma jeb starpnovadu olimpiādēs mērojas spēkiem ar Kokneses novada izglītības iestāžu audzēkņiem.
Priecē, ka mūsu skolēnu pirmie starti zinību pārbaudījumos ir bijuši veiksmīgi:

Sveicam ar panākumiem konkursos!

olimpiāde

Mūsu skolas skolēni, savu skolotāju rosināti, vienmēr ir aktīvi un rezultatīvi  piedalījušies ne tikai mācību priekšmetu olimpiādēs, bet arī dažādos mācību priekšmetu un interešu izglītības konkursos. Arī šajā mācību gadā mūsu audzēkņi jau ir bijuši vairāku konkursu dalībnieki un laureāti.

Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas (LVLSA) rīkotajā skolēnu jaunrades konkursā, kas bija veltīts Aspazijas un Raiņa 150. dzimšanas dienai, ar saviem darbiem piedalījās mūsu skolas 11.klases skolniece Diāna Bariņa (skolotāja Armanda Lasmane) un 8.a klases skolnieces Karīna Davidova un Betija Damberga (skolotāja Velta Rulle).

26. novembrī  dzejnieku gada  noslēguma sarīkojumā “Lai gals top sākums” Rīgas Latviešu biedrības namā starp 10.-12.klašu laureātiem bija arī mūsu Diāna Bariņa un saņēma LVLSA Daudzināšanas rakstu.

konkurs

5.decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notika XIX stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2015” fināls,  kuru rīkoja Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvi. Uz šo konkursu, kā jau iepriekš vēstīts, pateicoties labajam startam konkursa pusfinālā Lēdmanes pamatskolā, tika uzaicināta mūsu skolas 5.a klases skolniece Santa Turinceva (skolotāja Armanda Lasmane).

Priecājamies par Santas lieliskajiem panākumiem, jo Santa Turinceva konkursa finālā ieguva II pakāpes diplomu un Lielās stāstnieces titulu!

Sveicam konkursu dalībniekus un laureātus, kā arī viņu skolotājas!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā Ilze Seipule