martiniIk rudeni Latvijā svinam Mārtiņdienu, kas ir latviešu gadskārtu paražās svinama diena. Tā mēs iezīmējam rudens beigas un ziemas sākumu. Mārtiņus svin vairākas Eiropas tautas, un katrai no tām ar šo dienu saistās savas ieražas un tradīcijas. Latviešu tautas ticējumi noteic, ka Mārtiņu vakarā ir dūšīgi jādanco, lai aitām dzimst daudz jēru. Toties adīt Mārtiņos nedrīkst, jo tad dzimstot ragaini jēri. Mārtiņi noslēdza garu un smagu darba posmu, kas sākās ap Jēkabiem ar rudzu pļauju un tad turpinājās pēc Miķeļiem, padarot atlikušos rudens darbus, kamēr zeme nav aizgājusi pie miera. Pēc Mārtiņiem beidzās arī ganu laiks. Līdz Mārtiņiem jāapar zeme, jo pēc Mārtiņdienas tā dodas atpūtā, ja to traucē miera periodā, tad nākamajā gadā nav gaidāma nekāda raža. Ar Mārtiņa dienu saistās vairāki pareģojumi- ja Mārtiņa dienā sniegs uz jumtiem, būs gara ziema. Ja ap Mārtiņiem kokos un krūmos redzamas zaļas lapas, tad nākamā gadā ap Vasarsvētkiem būs maz zaļu lapu. Ar Mārtiņa dienu Latvijā beidzās veļu laiks, bet sākās lielā mīklu minēšana vakaros, arī masku jeb budēļu gājieni, kas turpinājās līdz Meteņiem. Un kur tad vēl Mārtiņdienas tirgus – andelēšanās, zīlēšana un masku darināšana!
Laikā, kad saules enerģija ir mazinājusies, mūsu senči caur Mārtiņdienas tradīcijām vairojuši ne tikai savu pozitīvo enerģiju, bet arī spēku, svētību un auglību nākamajam gadam. Lai izdodas arī mums !

Skolas preses ministrija

Klases stūrīšu izvērtējums

svariOktobra mēnesī preses ministrija ir izvērtējusi katras klases neoficiālo vizītkarti- klases stūrīti. Lai arī visi esam vienas skolas audzēkņi, darbojamies pēc vieniem noteikumiem, rezultāts ir atšķirīgs un dažāds!
Vērtēšanas kritēriji paredz sešas pozīcijas, kuras klasei vēlams ievērot, noformējot klases stūrīti- stundu saraksts, klases skolēnu pienākumu sadale, iekšējās kārtības noteikumu pieejamība, papildus informācija, konsultāciju grafiks un radošums. Preses ministriju patīkami iepriecināja pamatskolas klases, kuru noformējums bija oriģināls un baudāms. Četras klases – 5.a, 6.b, 7.b un 9.a ir ieguvušas maksimālo punktu skaitu (10). Par izdomu, krāsainību un pārskatāmību – paldies! Labi centušies ir arī visi mazākie skolas skolēni – paldies klases audzinātājām par pacietību, fantāziju un gaumīgumu, tomēr tikai 3.a klase ir izvirzījusies vadībā ar maksimālajiem 10 punktiem. Radošums ir šīs klases stiprā puse. Jauks, akurāti noformēts stūrītis ir arī 10. klasei, arī viņi ir saņēmuši maksimālo punktu skaitu. No 10. klases nedaudz atpalika 12. klase ( 7 punkti).
Preses ministrija pateicas par ieguldīto darbu visām klasēm! Mēs aicinām arī turpmāk darboties un vēl vairāk pārdomāt stūrīša noformējumu, papildus informācijas (dzimšanas dienas, klases hronikas, foto) vajadzību, izvērtēt katras informācijas korektumu, gramatisko izpildījumu. Lai radoša pieeja un idejas! Paldies par ieinteresētību un sadarbību!

Skolas preses ministrija

Projekts „Sporto visa klase!” uzsāk savu gaitu!

5. novembris Pļaviņu novada ģimnāzijas 1.-4.klašu kolektīviem, bet jo īpaši 3.b klasei paliks ilgi atmiņā, jo notika projekta „Sporto visa klase” atklāšanas pasākums. Kā jau svinīgos pasākumos, arī šoreiz neiztika bez ciemiņiem. Bijām priecīgi un  pagodināti par to, ka pie mums ieradās šī projekta idejas autors un atbalstītājs LOK ģenerālsekretārs olimpiskais vicečempions airēšanā Žoržs Tikmers. Priecājamies par laba vēlējumiem un jaukajām dāvanām no Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas Guntas Žildes, sporta darba organizatora Sandra Stūra, Sporta un tūrisma jautājumu komitejas priekšsēdētāja Imanta Kravaļa, futbola kluba „Pļaviņas DM” trenera Imanta Siliņa. Izturību, cīņas sparu un veiksmi visos projekta pārbaudījumos ar saviem priekšnesumiem vēlēja mūsdienu deju grupa „CRYSTAL” (vadītāja Tatjana Zagorska) un Pļaviņu novada ģimnāzijas 10.-12.klašu deju kolektīvs (vadītāja Ineta Reitere). Projekts ir sācies un 3.b klasei vajadzēs ne mazums spēka un pacietības, jo sportot vajadzēs visas nedēļas garumā, bet novārtā nevarēs atstāt arī mācības, tāpēc, ka viens no kritērijiem, kas tiks vērtēts ir skolēnu sekmes. Atbalstīsim savējos 3.b un viņu audzinātāju Gintu Balodi, kā arī sporta skolotājus Vitu Brikmani un Jāni Eiduku, lai viss uzsāktais izdodas! Tāpat vēlam izturību skolēnu vecākiem, jo arī viņi , lai arī netieši, bet ir šī projekta dalībnieki!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa