Vārds novembrim…

novembrisMēs varam dzīvē pārliecinoši doties uz priekšu, ja dzīvojam saskaņā ar sirds kompasu. Tad, kad esam mierā ar dabas ritējumu. Un tas nekas, ka pīlādži jau aizmirsti , ka vienā sārtā sadegušas lapas un ogas, oktobra smarža izplēnējusi, bet debesis putnu kāšiem uzartas un nomierinājušās. Jo laiks jau soļo bez atskatīšanās. Atkal jaunam mēnesim vārti vaļā. Klāt novembris! Klāt laiks, kad svinam Latvijas valstisko piedzimšanu. Svētki liek ieskatīties sevī, iedegt svecītes logos un aizdot kādam sapni! Lai skaists ceļš uz to! Lai plaukstoša valsts! Lai laimīga zeme, kurai tik skanīgs un maigs vārds – LATVIJA! Lai gaisma sirdīs un mājās ne tikai Latvijas dzimšanas dienā, bet arī ikdienā!
Lai gaišas domas, svētība katrai dienai un brīnišķīgi svētki!

Skolas preses ministrija

Ekoskolu Rīcības dienas aicina pievērsties klimata pārmaiņu tēmai

Baneris
Šogad Rīcības dienas notiek no 2.- 8. novembrim, un gan Latvijā, gan pasaulē ir veltītas svarīgākajam šī gada vides aizsardzības notikumam – ANO klimata pārmaiņu konferencei.
Ekoskolu programmā šobrīd darbojas vairāk kā 170 izglītības iestādes, kas Rīcības dienu laikā ar dažādām aktivitātēm, kurās varēs iesaistīties ikviens – radošajām darbnīcām, zibakcijām, izglītojošiem, informējošiem pasākumiem, tiekoties ar politiķiem un vietējās sabiedrības pārstāvjiem – pievērsīs uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrēs to cēloņu saikni ar mūsu dzīvesveidu un ikdienas izvēlēm. Pasākumu mērķis ir parādīt skolu jauniešiem un apkārtējai sabiedrībai, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga Rīcībām.
Mums jaunajiem Ekopadomes dalībniekiem šī gada Rīcības diena ir izaicinājums, nedēļas garumā mēs jums piedāvajam šādas aktivitātes:
2.11. Zibakcija COP21- Sāc ar sevi!
11:50 Tikšanās ar Pļaviņu novada domes Dabas un vides aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Juri Ikaunieku
Informatīva stenda un izstādes par klimatu atklāšana skolas bibliotēkā
Akcija: “Atzīmē kartē”
2.11. – 6.11.
Radošā darbnīca – “Klimata domino”
Uzlīmju veidošana – “Taupi ūdeni”
5.11. Orientēšanās – “Nāc līdzi, uzzini!”

Pļaviņu novada ģimnāzijas Ekopadomes sastāvs 2015./2016.m.g.

5.a Santa Turinceva
5.b Vilmārs Apolons