Darbs māca darītāju

No 12.-16.oktobrim skolā tika rīkota Labo darbu nedēļa, kuras mērķis ir palīdzēt, iepriecināt citus. Manuprāt, palīdzēt- tas var būt patīkami, aizraujoši un tik nozīmīgi grūtākos brīžos.
4. b klases skolēni šis nedēļas ietvaros iesaistījās vairākās aktivitātēs.
Kā pirmie savu iniciatīvu izrādīja Raivo ar Rihardu. Puiši no mājām bija paņēmuši skrūvgriežņus un skrūvītes. Visas dienas garumā pa starpbrīžiem abi zēni pārbaudīja un salaboja klases galdus.
Jānis izdomāja iepriecināt skolotāju, uzzīmējot plakātu ar klases skolēnu vārdiem.
Tā kā daudzi klases skolēni brīvo laiku pavada skeitparkā, nolēmām nedaudz sakopt apkārtni ap skeitparku. Sazinoties ar A.Zenfu, pilsētas dārznieci, piedāvājums tika atbalstīts. Piektdien, 16.oktobrī pēc stundām devāmies uz talku sagrābt sakritušās lapas un salasīt samestos atkritumus. Pēc talkas nedaudz atpūtāmies.
Piedalījāmies Draudzīgās skolas piedāvātajā akcijā „Labie darbi”, kurā skolēni varēja sniegt palīdzību Jēkabpils dzīvnieku patversmei. Kristiāns, Aksels un Krista atnesa patversmes iemītniekiem sauso barību, segas.
Mūsu palīdzība vairoja prieku ne tikai citiem, bet arī deva gandarījumu pašiem.
Paldies skolēniem par aktīvu iesaistīšanos labo darbu nedēļā.

Klases audzinātāja Kristiāna Balode

Ekskursija uz Siguldu

7.oktobra rītā pamodos priecīgs- ilgi gaidītā diena bija klāt! No rīta skolā satiku klasesbiedrus un skolotāju. Pēc mirkļa piebrauca autobuss un  mūsu ceļojums uz Siguldu sākās.

Sigulda mūs sagaidīja ar spožu sauli. Pirmo apskatījām Bobsleja trasi. Labprāt ziemā tur nobrauktu! Tālāk devāmies uz Spieķu dārzu. Gids izstāstīja spieķu rašanās  vēsturi. Pēc dārza apmeklējuma devāmies uz gaisa trošu ceļu. Ar diviem reisiem pārbraucām pāri Gaujai, kur mūs sagaidīja Turaida. Izstaigājuši Turaidas pili, torni, braucām uz slaveno Gūtmaņu alu. Tā ir lielāka ala Baltijā. Netālu no alas visa klase nofotografējāmies.  Nākamais apskates objekts bija Siguldas pils. Jaunajā pils ēkā atrodas Siguldas dome. Pēc apskates atvadījāmies no gida un devāmies uz spieķīšu darbnīcu. Tur mēs katrs no krūkļa izgatavojām savu spieķīti. Visbeidzot braucām uz panorāmas ratu. Mēs varējām braukt divus apļus. Līdz ar to mūsu ekskursija  pa Siguldu bija noslēgusies. Mēs laimīgi braucām atpakaļ uz Pļaviņām.

Ekskursija man ļoti patika! Ar nepacietību gaidu nākamo.

4.b klases skolnieks Aksels Leitlants
IMG_0292IMG_0288IMG_0277IMG_0302IMG_0314IMG_0336IMG_0337

Handbola sacensības Pļaviņu novada ģimnāzijā

Capture

Mikuss Krēbs,Pļaviņu novada ģimnāzijas

5.a klases sporta nodaļas vadītāja vietnieks

Mūsu skolā, no 12. līdz 21.oktobrim notika handbola sacensības starp 5. – 8. klašu skolēniem. Mūsu klase tajās piedalījās ar divām komandām. Tajās startēja: Mikus Briežkalns, Mikuss Krēbs, Ruslans Puškeļs, Samanta Jansone, Una Ivanova, Nikolajs Zablinskis, Ričards Pogodins, Nikita Skrimblis, Kārlis Liepiņš.
Pirmo vietu sacensībās ieguva 5.a klases pirmā komanda. Otro vietu ieguva komanda „Aligatori” – 6.a klase. Trešo vietu – 5.a klases otrā komanda. Sacensības norisinājās divas nedēļas. Ļoti spraiga cīņa bija par pirmo vietu. 5.a klase ar 4:3 uzvarēja 6.a klasi. Sacensības tiesāja skolotāja V. Brikmane, kura vada handbola treniņus skolā. Pārējās vietās palika 7. – 8. klašu skolēni. Šīs handbola sacensības bija citādākas. Jaunākās klases pierādīja, ka ir lieliskas komandas, pārspējot vecāko klašu skolēnus, kuri bija spēcīgi pretinieki. 5.a klases uzvarētāju komandas sastāvs bija  šāds: Mikus Briežkalns – kapteinis, Ruslans Puškeļs – vārtsargs, Ričards Pogodins, Nikolajs Zablinskis, Una Ivanova, Samanta Jansone kā spēlētāji.
Sakām lielu paldies arī skolas sporta ministram A. Apkalnam un skolotājiem, kas rīkoja šādas spēles. Tās bija lieliskas sacensības! PALDIES par piedalīšanos un vienotību klasesbiedriem!