10. klases iesvētības

modeIesvētības   ”jauniņie”  vienmēr gaida ar veselīgu uztraukumu, jo mazliet trakas, bet tomēr saudzīgas idejas vienmēr ir pa rokai 11.klašu skolēniem. Mūsu, desmito, pārbaudījumu nedēļa iesākās ar humanitāro jeb vēstures dienu.  Atbilstošs apģērbs un inventārs bija caurlaide visai dienai, kuras galvenā aktivitāte bija kartupeļu lasīšana.
Nākošajā dienā visiem bija jāģērbjas atbilstoši izlozētajam sportistam -  alpīnistam, hokejistam, peldētājam vai citai sportiskai personībai. Imidžs, tērps, inventārs, kustības – bija ko padomāt! 10. klasei šī iesvētību diena šķita ļoti aktīva, jo pēc mācību stundām visi pulcējāmies skolas sporta zālē uz pēcpusdienas nodarbību “Vienoti kopā”. 11. klases izdomātās aktivitātes bija pārdomātas un interesantas- volejbols, vingrošana- šis mūs aizrāva.
Trešdienā kā dažādu valstu pārstāvji piepildījām skolu- meksikāņi, vācieši, krievu un angļu tautības pārstāvji, kuri sveicinājās  ar apkārtējiem atbilstošajā valodā, bet ceturtdienā- mākslas dienā, kuras  dienas tēma bija “Skolas forma līdz 21. gs.”, varējām padejot  vienā no latino deju žanriem – “Džaivs” un piedalīties  tērpu modes skatē, kur ar azartu  demonstrējām savu svinīgo tērpu. Paldies vienpadsmitajiem, mums patika!
Nedēļa paskrēja nemanāmi. Piektdienas  gaitā mēs sparīgi gatavojāmies vakara priekšnesumam “Vai esat pilntiesīgi vidusskolēni?” Ar savu priekšnesumu mēs to pierādījām – esam! Pēc priekšnesuma prezentācijas mums vajadzēja izpildīt šīs nedēļas svarīgāko aktivitāti – “dot zvērestu”. Pēc zvēresta katrs no mums saņēma 11. klases izveidoto zīmi. Šī ceļazīme ir kā apliecinājums – esam pilntiesīgi vidusskolēni! Mēs, 2015./2016 .mācību gada 10.klase,  esam pievienojušies skolas saimei un pārstāvēsim savu skolu lepni un ar prieku.

10. klases vārdā Džesika Nikaļuka

Labas domas palīdz veikt labus darbus

labie-darbi

Una Ivanova un Alise Rubīna,

Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.a klases skolnieces

No 12. līdz 18. oktobrim Latvijā jau septīto gadu norisinās Labo darbu nedēļa, ko organizē labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv”. Šogad tā bija īpaša, jo tā ievada gatavošanos Latvijas valsts simtgadei, tāpēc jo svarīgāk ir piedomāt, kā veicināt vienotību un saliedētību savā ģimenē, klasē, skolā, novadā un valstī, kā spēcināt paaudžu saites, kā kopt to, kas ir bijis un ir, un radīt to, kas ir vajadzīgs un dzīvos tālāk.
Arī mēs, 5.a klases skolēni un audzinātāja, esam iesaistījušies Labo darbu nedēļā veikt kādu īpaši labu darbu. Mēs saprotam, ka labie darbi ir jāveic ikdienu, lai ar tiem radītu prieku sev un citiem, vienlaikus veicinot arī palīdzēšanas kultūru, atgādinot cilvēkiem, cik brīnišķīgi ir dot un spēt pieņemt otra palīdzību.
Mūsu klasē šonedēļ ir četri labo darbu vēstneši: Una, Edīte, Anastasija un Mikuss. Tie ir klasesbiedri, kuri palīdzēja citiem klasesbiedriem saprast uzdevumus angļu valodā, matemātikā vai citos priekšmetos. Ne viņu vietā izdarīt, bet palīdzēt tos paveikt pašam.
Skolotāja aprunājās ar tiem, kuri jutās kādā brīdī vientuļi vai skumji, mēģinot uzmundrināt un rosināt pasmaidīt.
Samanta un Edīte palīdzēja sagādāt barību zirdziņiem, Mikuss un Mikus uzbūvēja jaunus vārtus Vietalvas sporta laukumā, visi  klases skolēni un audzinātāja nobalsoja par bērnu laukuma izveidi Bebrulejas ielā, Gvido palīdzēja iesācējiem biatlonā iemācīties braukt ar rolleriem.
Vācām  sadzīves atkritumus, auklējām mazākās māsas un brāļus, sakopām savu un vecvecāku māju pagalmus un palīdzējām vecākiem.
Palīdzēsim viens otram arī ikdienā, jo labie darbi tiešām dara labu gan darītājam, gan saņēmējam. Veidosim savu skolu kopā saliedētāku un stiprāku un paši savu dzīvi drošu un gaišu!