Daba un perkusīvie mūzikas instrumenti

Aprīlis ir pavasara sākuma mēnesis. Arī mēs- mūzikas pulciņa dalībnieki un interesenti devāmies dabā, lai klausītos un paši piedalītos skaņu veidošanā. Apbrīnojām ievas ziedu pumpurus, kuri teju vērsies, ieklausījāmies putnu balsīs. Tās bija tik dažādas: īsi un gari svilpieni, treļļi un locījumi. Mēs ar dažādiem atrastajiem kociņiem un akmentiņiem mēģinājām veidot akordus, kuri iekļautos šajā dabas simfonijā. Mums patika. Bija jauki apzināties, ka arī mēs esam daļa no dabas.

Skolas pašpārvalde viesojas Aizkrauklē…

pasparvalde
2015.gada 24. aprīlī Pļaviņu novada ģimnāzijas pašpārvalde piedalījās sadraudzības pasākumā ,, Jaunieši pilsētai,, Aizkraukles novada ģimnāzijā, kur ciemojās arī Ogres Valsts ģimnāzijas un Skrīveru vidusskolas aktīvākie jaunieši. Pasākuma mērķis bija dalīties pieredzē un gūt priekšstatu par citu skolu pašpārvalžu darbību , novērtēt skolēnu erudīciju un sportiskumu, vienojoties kopīgās aktivitātēs.
Sadraudzības pasākums norisinājās visas dienas garumā un iesākās ar īpašām aktivitātēm- katrs klātesošais iepazīstināja ar sevi, vēlāk ar sagatavoto prezentāciju par savu skolu un tās darbību. Vērojot prezentācijas, guvām pieredzi un jaunas idejas, kā labāk pilnveidot mūsu skolas dzīvi, ieviest tajā jaunas tradīcijas, rīkot pasākumus. Nedaudz vēlāk devāmies ekskursijā pa Aizkraukles ģimnāziju, kur mūs iepazīstināja ar modernajām tehnoloģijām, telpām. Un tad jau bija laiks nedaudz izkustēties! Skolas stadionā skrējām krosu, piedalījāmies stafetē, spēlējām futbolu, volejbolu…izkustējāmies ne pa jokam. Šī bija lieliska iespēja parādīt savus spēkus un sadraudzēties ar citiem jauniešiem. Atnākot atpakaļ, mūs sagaidīja muzikāls sveiciens un arī studenti, kuri jau ir absolvējuši Aizkraukles skolu. Viņi dalījās pieredzē par savu pašpārvaldes darbu, par studentu ikdienu un problēmām.
Bija interesanti! Kāpēc? Tāpēc, ka dienas beigās katrs varēja atbildēt uz rīta pusē uzdotajiem jautājumiem : Kas es esmu? Kur es esmu? Kāds es esmu? Kāpēc es esmu? Tā bija jauki pavadīta diena, patiešām bija gods pārstāvēt savu skolu- Pļaviņu novada ģimnāziju. Tagad, ar jaunām idejām un uzkrātām zināšanām, varam atgriezties darbā! Lai mums izdodas!

Skolas pašpārvaldes vārdā Džesika Nikaļuka

Skolas bibliotēka atgādina!

puce
Grāmata ir desmit ciparu, divdesmit sešu fonētisku simbolu un apmēram astoņu  pieturzīmju pieraksts, bet cilvēki ar tās palīdzību spēj iztēloties Daugavas senleju, Saules  kauju vai Pitagora teorēmas vajadzību. Šos  drukātos dārgumus var iegādāties veikalā, var  saņemt lietošanai bibliotēkās, arī Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēkā. Telpa Nr.307 ir populāra vieta skolā, kuru  iemīļojuši skolēni, to apmeklē arī skolēnu vecāki un absolventi – vidēji dienā ap 60-70 lasītāju. Lai pilnveidotu prasmes informācijas resursu lietošanā un veicinātu skolas  bibliotēkas lietotāju paradumus, lai mācītu saprasties ar grāmatu, saudzēt to un domāt arī par tās nākamajiem lietotājiem, bibliotēka atgādina pāris ieteikumus, kas sekmēs grāmatu nodošanu mācību gada beigās skolas grāmatu krātuvē:

Skolas bibliotēka

ZZ čempionāta pusfināls

Uzskatām sevi par atraktīvu un draudzīgu klasi, tādēļ, lai pārbaudītu savus radošos un fiziskos spēkus arī mācību gada beigās, nolēmām pieteikt dalību vislatvijas skolēnu sporta un prāta spēlēs „ZZ čempionāts 2015”.
Mājas darbu – sagatavot video par kādu novada ievērojamu vietu ātri un kompakti uzfilmējām kopā ar klases audzinātāju Ilzi. Publicētajiem pusfināla atlases rezultātiem sekoja pārsteigums un prieks: esam iekļuvuši pusfinālā, kas notika 28.aprīlī Daugavpils Olimpiskajā centrā.
Tad sākās pamatīga gatavošanās finālam, jo, saskaņā ar čempionāta nolikumā noteiktajām prasībām, dalībniekiem ir atraktīvi jānoformē ne tikai sava klase, bet arī jāsagatavo ekipējums līdzbraucēju fanu pulciņam. Uz pilnu jaudu darbojāmies paši un darbojās arī vecāki!
Paldies mūsu skolas „vienpadsmitajiem”! Viņu gatavotais talismans, atbalsts un vērtīgie padomi no pieredzes iepriekšējā čempionātā mūsu klasei bija īsts atradums!
Ieguldītās pūles attaisnojās- košais tērpu noformējums, klases karogi, atraktīvais talismans Minions un hokejiski skaļā fanu grupa priecēja gan mūs pašus, gan citus čempionāta dalībniekus.
Tālāk sekoja saspringtas un grūtas sacensības 2 posmos.
1.posms „Apceļo Latviju” ilga 2 stundas, tajā bija 8 uzdevumi, kas pārbaudīja ne tikai mūsu fizisko sagatavotību un ātrumu, bet arī zināšanas, atjautību un klases kolektīva saliedētību.
Sacensību 2.posmā bija jāatbild uz planšetdatorā sagatavotiem jautājumiem un jāuzbūvē pēc iespējas augstāks tornis no 20 baloniem.
Vēlreiz paldies visiem faniem, kas uzdevumos „ēnoja” mūs, palīdzēja ar padomiem, skaļi uzmundrināja un „iemūžināja” notiekošos procesus!
Sacensību rezultātu paziņošana bija tikpat atraktīva kā čempionāta atklāšanas ceremonija ar „ZZ čempionāta 2015” galvenajiem varoņiem- Zī un Zē.
Prieks un gandarījums par iegūto ceļazīmi uz finālsacensībām Jūrmalā!
Vēl lielāks prieks par nopelnīto 3.vietu, jo konkurence bija pamatīga: 32 klašu komandas!
Īpašs paldies mūsu skolas direktorei Ritai Polei par atbalstu, sociālajam pedagogam Sanitai Fjodorovai par nesavtīgu darbošanos kopā ar mums visas dienas garumā, mūsu klases draugiem – „vienpadsmitajiem”, vecākiem, brāļiem un māsām, kas bija kopā ar mums Daugavpilī, un ikvienam, kurš palīdzēja gan gatavošanās posmā, gan vēlot veiksmi čempionāta dienā!
Turiet īkšķus un fanojiet par mums 30.maijā finālsacensībās Jūrmalā!

5.b klase