edite

Reiz, tālajā 1987. gadā, Pļaviņu vidusskolas direktore Edīte Kupča, dodoties pildīt savus deputātes pienākumus Maskavā, rakstīja  tā gada absolventiem vēstuli,  un tās ievadā bija teikts: „Nav  cilvēka mūžā divu vienādu dienu, tāpat nav divu pilnīgi vienādu cilvēku pasaulē, nav bijis arī vienādu izlaidumu, divu vienādu klašu. Jūsu klasē šī patiesība bija ļoti jūtama. Un, ja nu jūs visus varētu kā ziedus vainagā savīt vai ielikt vāzē jaunības verandā uz galda, iznāktu varenraibs pušķis.  Man šķiet, ka ir labi, ja šo pušķi var ielikt vienā vāzē..” Visi Edītes Kupčas audzēkņi, visi, kuri viņu atceras kā skolas direktori ,  ir puķes no vienas vāzes.  Un šobrīd, kad skolotājas  sirds ir beigusi pukstēt, mēs sūtām viņai  pa ziedam no sava dzīves pieredzes audzētā puķu pušķa un sakām PALDIES.  Šajā ziedu vainagā iepīsim balto liliju – paldies par gaišajām domām un rūpēm,  tumšsarkano rozi – paldies par stingrību un mērķtiecību, zilo īrisu- paldies par uzticēšananos un iedrošināšanu,  violeto hiacinti- paldies par Kazahijas draudzību un  vasarām LOTOSā,  sārto magoni – paldies par romantismu un sirsnību,  dzelteno gerberu- paldies par dejas mīlestību un enerģiju,  mūžzaļo mirti- paldies par patiesu patriotismu…  Katram, kas dzīvē sastapies ar skolotāju, direktori Edīti Kupču,  ir savs paldies. Dzīves pieredze, pārdrošu ideju realizēšana, iesaistīšanās pasākumos un to organizēšana, skolas tradīciju uzturēšana,  draudzīgs padoms, stingrs vārds. Tādu mēs atcerēsimies kolēģi Edīti  Kupču.  Arī izbeidzot aktīvās darba gaitas skolā, viņa palika skolotāja, turpināja pulcēt ap sevi  tautskolniekus, organizēja ekskursijas, tikšanās ar ievērojamām Latvijas personībām. Laikam cauri viņa prata uztaustīt dzīves ritma pulsu un būt darba un dzīves vidū. Šobrīd nolieksim galvas skolotājas Edītes Kupčas mūža priekšā un ietīsim  viņas piemiņu sveču liesmās.

Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un visiem, kam smeldz Skolotājas aiziešana. ___________________________________________________________________________

Atvadīšanās un izvadīšana pēdējā gaitā – 31. janvārī, sestdien, plkst.12.00 no Daugavas ielas 50, („mazā skola”), apbedīšana –  Bārukalnā.

Pļaviņu vidusskolas
1987.gada absolvente
Silga Stučka

Pļaviņu novada ģimnāzija projekta “Samsung Skola nākotnei” 2.kārtā

samsungMūsdienīgs skolotājs aizrauj, iesaista, ieinteresē!
Lai paaugstinātu Latvijas skolēnu konkurētspēju digitālajā laikmetā un skolās veidotu motivējošu mācību vidi, Samsung ir izveidojis vērienīgu skolotāju digitālās apmācības programmu „Samsung Skola nākotnei”. Kopumā projektam pieteicās 468 pedagogi no 117 Latvijas skolām. „Samsung Skola nākotnei” apmācību programmas „Skolotājs 3.0” pusvinālam tika izvēlētas 20 skolas, to vidū arī mūsu skola.
28.janvārī Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotāju komanda devās uz Rīgu, lai piedalītos otrajā atlases kārtā. Skolas komandai notika intervija ar padomnieku grupu, kura izvērtēs otrās kārtas rezultātus un paziņos desmit skolu komandas, kas uzsāks bezmaksas apmācības šajā programmā.
Ar nepacietību gaidīsim rezultātus š.g. 3.februārī.

Sīkāk: www.skolanakotnei.lv