Vai zini – šodien Latvijai svētki de iure

dejureLatvijas atzīšana de jure ik gadu tiek atzīmēta 26. janvārī, tādējādi pieminot 1921. gada notikumus, kad pēc Antantes Augstākās padomes vienbalsīga lēmuma Francijas galvaspilsētā Baltijas valstis – Latvija un Igaunija tika atzītas par starptautisko tiesību subjektiem. Tas nozīmēja Latvijas Republikas neatkarības starptautisku atzīšanu. Šāds statuss 1921. gada septembrī pavēra ceļu dalībai Tautu Savienībā, kuras Statūtos bija paredzētas kopējas garantijas dalībvalstu politiskajai neatkarībai un teritoriālajai neaizskaramībai, un ļāva pilntiesīgi nostāties līdzās visām Tautu Savienības dalībvalstīm. Šī atzīšana valstij ļāvusi saglabāt valstiskumu arī nebrīves gados , šī diena ir tikpat svarīga kā 18. novembris un 4. maijs. Kā pēdējā no lielvalstīm Latviju de iure atzina ASV – 1922.gada 28.jūlijā. Līdz 1922.gada beigām Latviju de iure bija atzinušas 28 valstis, bet visā starpkaru periodā – 42 valstis.

12.klase un skolas preses ministrija