Pie Barikāžu atceres ugunskura

barikades

20.janvāris. Sāk krēslot. Uzpūšot asam vējam, gaisā uzšvirkst uguns dzirkstis. Pie ugunskura pretī Klintaines pagasta ēkai pulcējamies uz īpašu vēstures stundu – to sagatavojuši Barikāžu dalībnieki: Andrejs Kačkāns, Ainārs Arnītis, Juris Visockis.
Alita Kluša pašķir mūsu tautas vēstures lappusi, kas datēta ar 1991. gada janvāri – tautas nevardarbīgas pretošanās piemēru labi bruņotai krievu armijai un specvienībām divu nedēļu garumā. Silda un saviļņo Rūda runātā dzejoļa rindas:
,,Dieviņ, dod, lai citas zemes nesaplēšas!
Dieviņ, dod,lai citas zemes neizplešas!”
Tad sākas vīru atmiņu stāsts, katram savs. Mēs klausāmies, jo tā ir mūsu vēsture, un uzdodam sev jautājumu – vai mēs brauktu aizstāvēt savu valdību un valsti, bruņojušies tikai ar dziesmu un gara spēku? Un, pirms atbildam katrs sev, vīri saka – ja vajadzētu, viņi brauktu atkal. Tas ir pienākums – sargāt valsti, ģimeni, bērnus.
Barikāžu atceres 24. gadadienā Barikāžu dalībnieka Goda nozīmīte tika pasniegta klintainietim Pāvelam Mageļinskim.
Sveicām arī Mirdzu Rulli, kura saņēma ,,Baltijas ceļa” stāstu grāmatu (tajā publicēts arī viņas stāsts) un Pateicību no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidentes, LR kultūras ministres Daces Melnbārdes.
Sakām sirsnīgu paldies par ,,dzīvu” vēstures stundu, par silto tēju un cienastu A.Klušai , Barikāžu dalībniekiem, Klintaines pagasta darbiniekiem.

Pļaviņu novada ģimnāzijas 7.a klases audzinātāja V.Rulle

Ceļojošā izstāde

izstadeLaikā no 21.-28.janvārim Pļaviņu novada ģimnāzijas 2.stāvā apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa sagatavotā ceļojošo izstāde„Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”.
Tā paredzēta 9. un 12. klašu skolēniem, kā arī jebkuram interesentam.

Otrā pasaules kara laikā (1939. – 1945.) tiek iznīcināts Latvijas valstiskums un armija. Latvijas iedzīvotāji tika iesaistīti karadarbībā divu totalitāru valstu – nacistiskās Vācijas un PSRS bruņotajos spēkos. Izstāde atklāj karavīru motivāciju, cīņas un ikdienu, karojot frontes abās pusēs – gan padomju, gan vācu karaspēkā. Izstāde parāda, kā karš skāra sieviešu dzīves un kā iedzīvotāji pretojās okupācijas varām. Atsevišķas planšetes veltītas karavīru likteņiem pēc kara un sabiedrības pretrunīgajiem vērtējumiem.

Šaušanas sacensību rezultāti

Atceries barikādes!Barikāžu piemiņas dienai (20.01.2015.) veltīto sacensību rezultāti šaušanā ar mazkalibra ieročiem:
Vecākā grupa
1. Dins Arbeiters