„Profesiju labirints”

1 profesiju labirints 01924. novembrī Pļaviņu kultūras namā norisinājās karjeras konkurss „Profesiju labirints”. Uz konkursu tika aicināti 7.-9. klašu skolēni, lai iepazītos ar dažādu profesiju pārstāvjiem Pļaviņu pilsētā. Konkursā ar skolēniem darbojās un par savu profesiju sīkāk pastāstīja: floriste, uzņēmēja Nora Jākobsone, vieglās rūpniecības tehnoloģe Inese Zvejsalniece, farmaceite Tamāra Balode, Pļaviņu novada tūrisma gide- Gunta Lazda, sertificēts ārsta palīgs Iluta Kaņepēja, uzņēmējdarbības attīstības speciāliste, tirgus pārzine Elita Kaņepēja. Tika sniegts īss ieskats šajās profesijās, ar kādiem plusiem un mīnusiem saskaras strādājot ikdienā, kur var apgūt šo profesiju un kādiem mācību priekšmetiem jāpievērš lielāka uzmanība skolas laikā. Paldies šiem speciālistiem par ieguldīto, darbu gatavojoties un konsultējot skolēnus konkursa laikā.
Konkursa laikā skolēni prezentēja savus sagatavotos mājas darbus par konkrētu profesiju. Darbojoties stacijās, skolēni parādīja savas zināšanas par to, kas jāzina konkrētās profesijas pārstāvim, praktiski darbojās un uzzināja kaut ko jaunu. Konkursa mērķis bija gūt priekšstatu par dažādām profesijām. Skolēni aktīvi iesaistījās un darbojās. Konkursas laikā klašu komandas tika vērtētas, kā rezultātā 1. vietu ieguva 9.a klase, 2. vietu- 7.a klase un 3. vietu 8.b klase. Paldies šiem skolēniem, kas nenobijās un atsaucās. Paldies arī klašu audzinātājiem: Veltai Rullei, Anitai Seikovskai un Inetai Bicālai, kas iedrošināja un atbalstīja skolēnus. Konkursa noslēgumā floriste Nora Jākobsone pasniedza savu simpātijas balvu, ko saņēma 7.a klases komanda.

PNĢ karjeras konsultante Inese Rāviņa

Izstādes apmeklējums

attels
Š.g. novembrī 7. a klase devās apmeklēt izstādi Pļaviņu kultūras centrā.
Šajā izstādē varēja aplūkot fotogrāfijas ar pasakainiem dabasskatiem, ēkām, kuras uzceltas ne tikai Pļaviņās vai to tuvumā, bet arī Odzienā un Vietalvā.
Tā kā jau bija notikusi fotogrāfiju autoru godināšana pa nominācijām, A.Kokina mūs iepazīstināja ar uzvarētāju “mākslas darbiem”.
Šos foto baudījām ar lielu interesi! Centāmies atminēt vietas, kurās šie foto uzņemti. Mums izdevās! Arī skolotāja ar interesi vēroja šos neparastos foto! Daudzās fotogrāfijās atpazinām vietas, kur jautri pavadījām laiku kopā ar klasesbiedriem, draugiem vai paziņām. Sajūtas bija neaprakstāmas! Daži nevarēja atraut ne acu no kāda foto, kurš likās tuvs un mīļš. Arī mūsu klasesbiedrs Hugo ticis kādā foto tepat, Pļaviņu skeitparkā! Mēs lepojamies ar viņu! Arī viņam par to ir ļoti liels prieks!
Ieraudzījām arī klasesbiedreņu Karīnas un Agates konkursam veidotos Pļaviņu logo, kurus vērojām ar lielu lepnumu un prieku.
Priecājamies par saturīgu klases stundu, baudot mākslu. Iesakām apmeklēt izstādi arī citiem! Tas ir tā vērts!

7.a klases vārdā Kristiāna Dedela un klases audzinātāja Velta Rulle