Vecāku forums 2014

6.decembrī Daugavilī notiks Latgales Vecāku forums 2014.Līdz šim notikuši jau trīs Latvijas Vecāku forumi Rīgā. Lai dotu iespēju piedalīties vecākiem citur Latvijā, šoreiz forums tiek organizēts Latgalē.

Kopā ar labākajiem nozares ekspertiem diskutēsim par izglītības kvalitāti, vidi, pieejamību un iespējām Latgalē, kā arī vecāku lomu bērnu izglītošanā un skolas dzīvē. Dalīsimies pieredzē un iegūsim jaunus domubiedrus sadarbībai. Plašāka informācija par lieliskajiem ekspertiem, dienas kārtību un reģistrācja dalībai šeit

28.novembrī Rīgā notiks domapmaiņa par risinājumiem, lai uzlabot sadarbību starp vecākiem un skolu, īpaši risinot sarežģītas situācijas. Plašāka informācija un pietiekšanās šeit

Un visbeidzot- tiek veikta nacionāla līmeņa aptauja, lai apzinātu vecāku viedokli par bērnu izglītības iespējas Latvijā.
Lūdzam vecākus veltīt 10 minūtes laika tās aizpildīšanai.Aptauja šeit

Šīs iniciatīvas tiek īstenotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Mūsu skolēnu pašpārvaldes prezidente 5 labākā …

prezidentsValsts prezidenta kanceleja jau vairākus gadus novembrī dod iespēju skolēniem iejusties prezidenta lomā, un ar pašsacerētu runu piedalīties konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”. Šogad tika iesūtītas vairāk kā 200 uzrunas, ko teiktu skolēni, ja viņiem būtu dota iespēja piedalīties 18.novembra pasākumā pie Brīvības pieminekļa.
Arī es piedalījos šajā konkursā, sagatavojot uzrunu rakstiski – kā eseju. Novembra sākumā saņēmu ielūgumu ierasties uz laureātu apbalvošanu, kas notika 14. novembrī Melngalvju namā, Rīgā. Apbalvošana norisinājās 2 daļās, oficiālajā daļā Valsts prezidents teica uzrunu, apbalvoja laureātus, kā arī notika fotografēšanās ar prezidentu, bet neoficiālajā daļā jaukā gaisotnē bija iespēja aprunāties ar prezidentu un žūrijas komisijas locekļiem.
Liels pārsteigums un prieks, kas mijās ar lepnumu bija brīdī, kad iegāju Melnagalvju nama zālē, kur viss bija sagatavots apbalvošanas ceremonijai, un redzēju, ka ekrānā bija lasāms neliels fragments no mana darba:
„…vienīgais latviešu karavīru mērķis – Latvija. Latvija, kurā viņi audzinātu savus bērnus un mazbērnus, Latvija, kurā vērotu siltos vasaras saulrietus vai sārtos rudens rītus, Latvija, kura būtu viņu pašu un nevienam citam tā nepiederētu…”
Piedaloties šajā konkursā, ir iespēja izteikt savas domas, to, kā es redzu savu valsti un ko vēlos pateikt tās iedzīvotājiem. Tā ir lieliska iespēja pierādīt sevi valsts mērogā, un, protams, gūt pieredzi un zināšanas. Aicinu ikvienu skolēnu būt uzņēmīgam,nebaidīties,un,izmantojot savas zināšanas un prasmes piedalīties konkursos, olimpiādēs, jo iespēju mums ir ļoti daudz!

Ieva Skrabutena, 11.klase

Pielaiko profesijas un brauc ar klasi uz AHHAA zinātnes centru Tartu!

karjera
Karjeras un izglītības portāls Prakse.lv piedāvā iespēju iepazīt Latvijas uzņēmumus un pielaikot vairāk nekā 210 profesijas Virtuālajā praksē. Virtuālā prakse ir veids, kā iepazīt darba vidi Latvijas uzņēmumos, iemēģināt roku dažādās profesijās un saprast, kas ir jaunieša sapņu profesija. Virtuālajā praksē var iepazīt tādas profesijas kā grāmatvedis, jurists, programmētājs, ķīmiķis, uzņēmuma vadītājs, autobraucējs, šuvējs un daudzas citas.

Virtuālā prakse atrodama šeit: http://www.prakse.lv/virtual-practice/list

Skola, kas Virtuālajā praksē iegūs visvairāk punktus līdz 31.01.2015., dosies ceļojumā uz uz AHHAA zinātnes centru Tartu. Ceļojums ir paredzēts 30 personām (tajā skaitā 3 skolotājiem). Skolēnus, kuri dosies ceļojumā, nosaka skola pati (vai balstoties uz to punktu skaitu Virtuālajā praksē). Ceļojums ietver apmaksātu braucienu ar autobusu uz Tartu, ekskursiju pa zinātnes centru, Tartu apskati un pusdienas. Ceļojums tiks organizēts 2015.gada februārī (datumi tiks precizēti ar skolu).
Lai piedalītos aktīvākās skolas noteikšanā Virtuālajā praksē:
1. Katram jaunietim atsevišķi jāienāk portālā Prakse.lv vai jāreģistrējas – Jauniešu reģistrācija. Obligāti ir jānorāda profilā skola, kurā jaunietis mācās (citādi rezultāti netiek fiksēti pie skolas!).
2. Tad jādodas uz sadaļu Virtuālā prakse (augšā, kreisā pusē).
3. Jāizvēlas uzņēmums un jāsāk atbildēt uz jautājumiem. Par katru pareizu jautājumu tiek piešķirti punkti. Jo uz vairāk jautājumiem tiek atbildēts pareizi, jo vairāk punkti tiek savākti.
4. Katra jaunieša sakrātie punkti summējas skolas punktos. Skolas punktus iespējams apskatīt jauniešiem Virtuālajā praksē: Statistika – Profesiju TOPs – Skolu TOPs virtuālajā praksē. Drīzumā statistika būs atrodama arī skolas profilā. Augstskolu rezultāti netiek ņemti vērā, pretendēt uz ceļojumu var tikai pamatskolas un vidusskolas (tai skaitā arī arodskolas).

Ja rodas kādi jautājumi, droši varat sazināties ar:
Annemarī Šperliņu: 22029481, anne@prakse.lv, Ivetu Uzulu: 20391199, iveta.uzula@prakse.lv
karjera1