Stāstnieku konkursa “Teci, teci valodiņa” finālā

olimpiāde 30. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notika stāstnieku konkursa “Teci, teci valodiņa” fināls, kurā piedalījās 107 dalībnieki. Viņu vidū bija arī Pļaviņu novada ģimnāzijas Odzienas filiāles 8.e klases skolniece Megija Lazdiņa. Fināls notika 4 grupās: jaunākā (1.-4. klase), vidējā (5.-6. klase), vecākā (7.-12. klase).

Vislielākās ovācijas izpelnījās Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti, kas iepriekšējo gadu konkursos bija 3 reizes ieguvuši Dižā stāstnieka titulu.

Finālistus vērtēja zinoši vērtētāji – Latviešu folkloras krātuves pētnieki Baiba Krogzeme-Mosgorda un Guntis Pakalns, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, Rīgas 47. vidusskolas skolotāja Iveta Irbe, V/A Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, lieliskas stāstnieces Inguna Radziņa, Anete Karlsone un Inita Šalkovska, kā arī iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – stāstnieku ķēniņi Anete Kāle un Edgars Jansons.

Megija sacentās ar 28 skolēniem no visām Latvijas malām vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Varēja dzirdēt gan latgaliešu valodu, gan Salacgrīvas un suitu izloksnes, kā arī novērtēt katra novada tautastērpus. Iegūstot 39 punktus no 50, Megija izcīnīja 2. pakāpes diplomu un Lielās stāstnieces titulu.

Sveicam Megiju un viņas skolotāju Lauru Avotiņu!

Ar rezultātiem var iepazīties šeit.