Ekskursija uz Igauniju!

Ekskursija uz Igauniju Agrā 30.maija rītā mēs: 5.a,7.a un 8.a klases skolēni devāmies ekskursijā uz Igauniju. Mūsu ekskursijas mērķis bija iepazīties ar Tartu vecpilsētu un „AHHAA” zinātnes centru.

Ekskursijas sākumā ģeogrāfijas skolotāja mums sniedza informāciju par Igaunijas vēsturi, dabu, kultūru, ekonomisko un politisko situāciju.

„AHHAA” centrā varēja izmēģināt dažādas aktivitātes. Tā nebija vienkārša izklaide, bet visām aktivitātēm bija cieša saistība ar dažādiem zinātnes sasniegumiem un zinātnes atklājumu likumsakarībām.

Programma centrā iesākās ar „Zinātnes teātra” dažādiem, interesantiem eksperimentiem, kuros arī mēs drīkstējām iesaistīties. Šie eksperimenti vairāk saistījās ar dažādām fizikas teorijām, kuru rezultātā sapratām, ka fizika spēj būt interesanta un saistoša skolēniem, jo sniedz priekšstatu par fizikas likumu darbību reālajā dzīvē. Mūsu skolotājs bija jauns un interesants puisis, kurš ar dažādiem jokiem un labu humoru spēja mūs ieinteresēt, radot ļoti patīkamu un aizraujošu ceļojumu „fizikas pasaulē”.

Pēc tam piedalījāmies centra piedāvātajās aktivitātēs un apmeklējām anatomijas izstādi.

Šī izstāde sniedza zināšanas par cilvēka uzbūvi, dažādām cilvēku orgānu anomālijām, kas radīja nepatīkamas emocijas, jo sapratām, ka dzīve dažiem cilvēkiem ir sagādājusi nepatīkamus mirkļus, ka slimības izraisa cilvēka ķermeņa izmaiņas.

Labs piemērs bija pīpētāju plaušu modelis. Tas demonstrēja šo cilvēka orgānu nepievilcīgā izskatā. Varbūt pēc tā apskatīšanas, skolēni padomās par smēķēšanas kaitīgumu.

Mums patika gravitācijas telpa, spoguļu labirints, brauciens pazemes liftā, kura laikā iepazināmies ar zemes garozas uzbūvi un informāciju par augsnes sastāvu, iejutāmies ugunsdzēsēju un šoferu lomās, braucām ar velosipēdu, kurš atradās vairāk nekā 3 m augstumā un izbaudījām arī citas „AHHAA” centra izklaides.

Pēc „AHHAA” centra apmeklējuma gājām ekskursijā pa vecpilsētu, apskatījām rātsnamu, skaisto strūklaku, Tartu universitātēs ēku un parku, kurā iepazināmies ar Tartu universitātes profesoru, rakstnieku, dzejnieku skulptūrām, izstaigājām baznīcas drupas un gājām pāri Eņģeļu tiltam. Katrai vietai bija sava vēsture, un par to mums interesanti stāstīja ģeogrāfijas skolotāja Līga Rozenberga.

Visiem vislielākais piedzīvojums bija 4D kino apmeklējums. Efekti bija iespaidīgi un diezgan reāli, jo izjūtas bija tādas, it kā mēs paši būtu filmas varoņi un piedalītos visos notiekošajos procesos. Bija atvēlēts laiks, lai iepirktos lielveikalā, kur katrs varēja nopirkt sev vēlamo.Mājās atbraucām ļoti priecīgi, laimīgi un ar patīkamu nogurumu!

Guna Kaminska 8.a,Rūta Vanaga 7.a klases preses nodaļas vadītājas

„Words’ Game Day”

World's Game Day 2013 Ir beidzies vēl viens mācību gads, notikumiem un sasniegumiem bagāts, skolēni ir ieguvuši jaunas zināšanas. 29. maijā 2. klašu pulciņa „Mācīsimies kopā!” dalībnieki pulcējās pasākumā „Words’ Game Day”, lai sacenstos savstarpēji ar gūtajām zināšanām, kuras iegūtas pulciņa nodarbībās mācību gada laikā. Skolēni bija aktīvi un ar interesi veica dažādus uzdevumus – atpazina alfabēta burtus, ciparus, mācītos vārdus, veidoja teikumus un krāsoja attēlus. Konkursā piedalījās 4 komandas, apkopojot rezultātus 1.vietu ieguva komanda „Lions”, 2. vietu – „Dogs”, 3. vietu „Bears” un 4. vietu – „Foxes”. Lai noder iegūtās zināšanas, uzsākot 3. Klasi, un veicas angļu valodas apgūšanā.

Paldies 4. b klases meitenēm Kristai Priedei, Sonorai Balodei un Elīnai Leldei Pitjukēvičai pasākuma organizēšanā.

Jauku un patīkamu atpūtu vasarā vēlot,
angļu valodas skolotāja Ineta Bicāla.