Atceres diena Odzienā

Ceturtdien, 21.martā,mūsu skolā bija neparasta Latvijas vēstures stunda 6. – 9.klašu skolēniem, kuru vadīja skolotāja B.I.Osīte. Tās laikā, atceroties visplašāko latviešu izsūtīšanu uz Sibīriju 1949.gada 25.martā, mēs ar interesi klausījāmies odzienietes Ausmas Melbārdes atmiņu stāstu. Viņa ir mūsu pagasta represēto konsultante, pati 7 gadu vecumā ar ģimeni tika izsūtīta uz Sibīriju. Interesanti bija skatīties fotogrāfijas un Sibīrijā tapušos rokdarbus. A.Melbārde ir arī piemiņas akmens represētajiem Vietalvā idejas autore, ikgadējo republikānisko represēto konferenču dalībniece.

Šajā stundā 7.e klases skolnieks Reinis Eiduks prezentēja savu Latvijas vēstures pētījumu konkursa „Lietas – likteņa liecinieces” darbu „Vecās kumodes stāsti”, bet 8.e klases skolniece Inga Kvēpa – darbu „Pelēkā lakata stāsts”.

Noslēgumā noskatījāmies režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu „Sibīrijas bērni”, ko skolai dāvinājusi Ausma Melbārde.

Ilvija Bormane, 8.e klases skolniece